UA / RU
Підтримати ZN.ua

Британський міністр спростував інформацію про відстрочку Brexit

Вихід Великої Британії з ЄС призначено на 29 березня.

Британський міністр з Brexit Стівен Барклай спростував інформацію про відстрочку виходу Великої Британії з ЄС. Про це повідомляє агентство Reuters. Brexit призначено на 29 березня.

"Ми залишаємо ЄС 29 березня. Ми не прагнемо розширювати дію Статті 50 Лісабонського договору", - сказав він.

У відповідь на питання, чи спростовує він інформацію про обговорення відстрочення виходу королівства з об'єднання, Барклай заявив: "Так, тому що я абсолютно точно впевнений, що вихід з ЄС має відбутися 29 березня".

Напередодні газета The Telegraph з посиланням на джерела повідомила про те, що чиновники Великої Британії і ЄС обговорюють можливість відстрочки Brexit на тлі побоювань, що угода прем'єр-міністра Терези Мей не буде схвалена парламентом до 29 березня.

"Три не пов'язаних один з одним джерела підтвердили, що британські чиновники зондують ґрунт щодо продовження Статті 50 Лісабонського договору. Навіть незважаючи на те, що уряд заявив, що не має наміру просити про продовження переговорів", - йдеться в матеріалі видання.

У статті 50 Лісабонського договору викладено умови виходу держави-члена Євросоюзу з об'єднання. Відтоді як стаття 50 застосовується, у сторін є дворічний термін для завершення переговорів. Якщо за результатами переговорів не вдається укласти угоду, то держава виходить з ЄС без неї. 29 березня 2017 року уряд Мей активізував статтю 50. Вихід Великої Британії з ЄС має відбутися до квітня 2019 року.

Парламентське голосування щодо угоди про Brexit відбудеться 15 січня. Воно повинно було відбутися в грудні, однак Мей перенесла його на невизначений строк з метою одержання додаткових гарантій від ЄС щодо "страхувальної" схеми щодо ірландського кордоні. Така схема фактично унеможливлює вихід Північної Ірландії з митного союзу ЄС. При цьому вона є тимчасовою. Однак Євросоюз офіційно відмовив Мей в повторних переговорах щодо Brexit.

25 листопада, під час позачергового саміту ЄС щодо Brexit, країни Євросоюзу прийняли угоду, а також декларацію про відносини Британії та ЄС після виходу країни з організації. На час перехідного періоду Сполучене Королівство не зможе брати участь у прийнятті спільних рішень членів ЄС, але продовжуватиме вносити кошти в бюджет організації і визнаватиме рішення Європейського суду. Крім того, Лондон буде залишатися членом європейського ринку та Митного союзу.