Бойові та військово-транспортні літаки британських королівських ВПС концентруються на авіабазі Акротірі на Кіпрі, розташованої всього за 100 миль (близько 160 км) від узбережжя 3, пише у вівторок, 27 серпня, британське видання The Guardian.
Дана інформація базується на розповідях місцевих жителів і пілотів цивільних авіакомпаній, які відзначають підвищену активність в районі Акротірі протягом останніх двох діб, а також концентрацію військово-транспортних літаків С-130 і винищувачів.
У публікації передбачається, що саме на Кіпрі буде знаходитися штаб, який керуватиме військовою операцією проти режиму Башара Асада, якщо вона почнеться. Втім, у регіоні розташовані кілька американських військових баз, і управління операцією може здійснюватися з їхньої території.
Британські видання пишуть, що основними цілями повітряних ударів по Сирії на початковому етапі, судячи з усього, стануть бази найбільш боєздатних підрозділів армії Асада, ракетні бази і склади ракетних озброєнь. Так, The Guardian вважає, що в першу чергу буде завдано ударів по військовому комплексу Мазе (у південному передмісті Дамаска), де знаходиться штаб 4-ї бронетанкової дивізії, і військовому комплексу Касіун (у північній частині Дамаска), де дислокована Республіканська гвардія Асада.
Загалом, в околицях Дамаска визначено для атак близько 10 військових цілей. У публікаціях The Guardian і Daily Mail "банк цілей" включено сирійські бази військової авіації, ракетних і бронетанкових військ на південь від Алеппо, північніше за Даїр аз-Заур, на південний схід від Хомса.
Планується завдання ударів по базам ППО, командним бункерам і системам управління, комунікаційним центрам, урядовим будівлям.
Судячи з усього, ударів по складам хімічних озброєнь завдавати не будуть, бо подібні дії можуть призвести до зараження значної території і загибелі безлічі мирних громадян. Однак коаліційному командуванню доводиться враховувати можливі провокації із застосуванням тією або іншою стороною сирійського конфлікту отруйних речовин під час повітряних атак.
Не виключається, що буде завдано ударів по підрозділам сирійської армії, які, за даними західних розвідок, відповідальні за застосування хімічної зброї проти мирного населення. Зокрема, до таких відносять 155-ту бригаду 4-ї бронетанкової дивізії сирійської армії.
Як зазначає The Guardian, можливі два сценарії "операції відплати" проти режиму Асада: 1) точкові удари крилатими ракетами, 2) більш потужна атака із застосуванням бомбардувальників. Перший варіант буде мати виключно політичне, але не військове значення, і не вплине на хід конфлікту, хоча може спровокувати удари з боку Сирії сусідніми країнами (насамперед, з Ізраїлю). Другий варіант може втягнути США, Великобританію та інші країни коаліції у тривалий збройний конфлікт, який буде інтерпретований Асадом як "війна проти західного імперіалізму".
Як повідомлялося, збройні сили Великобританії підготували надзвичайний план дій у Сирії у відповідь на застосування Дамаском хімічної зброї. Міністр закордонних справ Великобританії Вільям Хейг оголосив про можливість іноземного втручання в сирійський конфлікт без одностайної підтримки всіх членів Ради Безпеки ООН(де антисирійські резолюції блокують Росія і Китай).
Чергове загострення ситуації в Сирії сталося після того, як 21 серпня ряд ЗМІ повідомив про хімічну атаку у Східній Гуті - передмісті Дамаска - жертвами якої, за непідтвердженими даними, стали більше тисячі осіб.
Опозиція Сирії звинуватила у застосуванні хімічної зброї урядові війська Башара Асада. Сирійська влада, зі свого боку, назвала ці повідомлення провокацією повстанців.
Однак зараз Сирія, як ніколи, близька до того, щоб стати об'єктом вторгнення з боку Заходу. !zn
Читайте також:
Генсек ЛАД вважає події в Сирії новою версією "холодної війни" між Росією і США
США не мають наміру вплутуватися в сирійську війну: обмежаться "виховним" ракетним обстрілом
США засудили владу Сирії за "незаперечний факт" застосування хімічної зброї