Великобританія повинна захистити союзників у Східній Європі, які страждають від дедалі агресивнішої зовнішньої політики Росії. А саме королівські війська повинні базуватися на території цих країн на постійній основі.
На такий крок радять Лондону піти експерти аналітичного центру Henry Jackson Society, - повідомляє The Telegraph. Сьогодні вони опублікували звіт, в якому йдеться про те, що країнам Балтії необхідний додатковий захист від політики "керованого хаосу", яку проводить Володимир Путін вздовж східних кордонів НАТО.
Експерти вважають, що вперше за два десятиліття перед Великобританією постав новий державний суперник в межах європейського континенту.
"Замість того, щоб сором'язливо відмахуватися від континентальної Європи, Об'єднаному Королівству потрібно перезапустити свою європейську частину міжнародної політики в більш рішучому ключі", - вважають співавтори звіту Джеймс Роджерс і Андра-Лучія Мартінеску.
Вони зауважують, що закінчення війни на Сході України, яка вже забрала життя близько 7 тисяч людей, навряд чи закінчиться найближчим часом. В цей же час, російські військові літаки і підводні човни стали частими непроханими гостями в західноєвропейському повітряному і водяному просторах. Це свідчить, що напруга лише зростає.
Автори посилаються на інший звіт під заголовком "Після Криму: британська геополітична стратегія в Східній Європі", в якому зауважується, що Росія під керівництвом Путіна загрожує балтійським країнам, а також Румунії і Великобританії, оскільки Москва намагається розколоти єдність західних країн.
"Схоже, що британській армії доведеться лишити свій слід у Східній Європі, зокрема розмістити на постійній основі британські війська на території союзників по Альянсу, щоб зміцнити захист і процвітання європейського континенту. Це частина британської геостратегічної оборонної системи", - йдеться в звіті Henry Jackson Society.
Автори нагадують, що країни Балтії закликали НАТО розмістити більший військовий контингент на своїй території. І, як одна з найпотужніших у військовому плані країн Європи, Великобританія повинні взяти на себе таку відповідальність перед собою і союзниками.
Тим часом видання The Times писало, що НАТО запізно кинувся захищати союзників у Східній Європі. В Балтії і Польщі немає військових баз НАТО. Навіть навчання там не проводили. Росія ж сприйняла це за слабкість і поводилася агресивно. В 2007 році влаштувала кібератаку на Естонію, запустила пропаганду і підривну діяльність, в 2009 році влаштувала під боком ЄС найбільш масштабні військові навчання "Захід-09" і "Лагода". Сценарієм маневрів було захоплення країн Балтії і ядерний удар по Варшаві.
У свою чергу, в адміністрації Путіна назвали "маячнею сивої кобили" можливість нападу на країни Балтії. Про це сказав глава адміністрації президента РФ Сергій Іванов. Він вважає, що країни Балтії нібито спеціально підкреслюють можливість нападу з боку РФ, щоб лякати Захід і "витягувати з нього гроші". Але в цей же час, у Держдумі РФ хочуть переглянути правомірність визнання незалежності країн Балтії. Депутати сумніваються у законності роботи державної ради СРСР в 1991 ройці. Перегляд рішень цього органу може призвести до фактичного скасування визнання Росією незалежності країн Балтії.
Раніше в Міноборони Латвії заявили про готовність країн Балтії до "гібридної війни" з Росією, але сподіваються цього уникнути.