UA / RU
Підтримати ZN.ua

Британські депутати і лорди стають в чергу за паспортами Ірландії через Brexit – The Times

Після референдуму кількість охочих стати ірландцем подвоїлася.

Кількість британських депутатів і навіть лордів, які подали заявки на отримання громадянства Ірландії, наразі вимірюється двозначними числами. Таке бажання членів обох палат парламенту Великобританії пояснюється тим, що вони не хочуть втратити право вільно жити і працювати в країнах 3.

Про це повідомляє The Times, додаючи, що викриття охочих отримати подвійне громадянство спричинило обурення деяких політиків у британському парламенті, які почали вимагати від "ірландських" колег скласти свої мандати. Хоча насправді це не порушує законів королівства.

Ірландія вже давно намагається заохотити іммігрантів. Будь-хто, в кого батьки чи дідусь з бабцею були ірландцями, можуть претендувати на громадянство. Британські ж закони кажуть, що депутатом парламенту може бути особа, якій виповнилося 18 років і є громадянином Великобританії, країн Співдружності або Республіки Ірландія, з якою склалися історично дуже тісні зв'язки. Міністр закордонних справ і колишній мер Лондона Борис Джонсон, приміром, ще донедавна був громадянином США.

Однак, євроскептики у парламенті Великобританії дуже розлютила інформація про бажання їхніх колег мати ще й ірландський паспорт.

"Якщо ці люди, обрані представляти Великобританію, тепер вирішили стати іноземними громадянами, то це має вигляд удару в спину. Можливо, їм варто було б розділити борги Ірландії. Я думаю, їм варто відмовитися від місця в палаті громад. Їм краще працювати у ірландському Сенаті", - сказав консерватор Ендрю Бріджен.

Видання The Belfast Telegraph повідомило, що кількість заявок на отримання ірландського паспорта від громадян Великобританії в серпні більше ніж подвоїлося у порівнянні з показниками до референдуму про Brexit. Кількість заявок у ірландському посольстві в Лондоні минулого місяця підскочило на 104% до 6710. Кількість заявок від мешканців Північної Ірландії також зросла на 80%.

Тим часом, більшість британських компаній замислюються про перенесення бізнесу після Brexit. У звіті KPMG говориться, що 23% опитаних CEO (головний виконавчий директор-ред.) вказали, що вони "безумовно замислюються" про перенесення бізнесу, а 53% опитаних сказали про те, що вони "скоріше всього готові" розглянути такий варіант.

Нагадаємо, що прихильники так званого Brexit перемогли у Великобританії за результатами референдуму про збереження членства країни в Євросоюзі. Так, за вихід з ЄС проголосували 51,9% тоді як за збереження членства – 48,1%. При цьому Шотландія, Північна Ірландія і Гібралтар проголосували за те, щоб залишатися в ЄС.

Прем'єр-міністр Тереза Мей запевнила: Британія не буде починати переговори щодо Brexit у цьому році. Раніше британський міністр Ліам Фокс, який відповідає в новому уряді за переговори з ЄС про торгових угодах, назвав приблизну дату Brexit – 1 січня 2019 року.