UA / RU
Підтримати ZN.ua

Британська поліція з "небажанням" викючила зі справи про смерть Литвиненка пункт про вину Росії

Однією з причин зняття підозр у вбивстві Лівіненко з Росії послужив фактор міжнародних відносин: британські політики не захотіли псувати відносини з Москвою.

З дізнання у справі про смерть Олександра Литвиненка, колишнього офіцера КДБ, отруєного в Лондоні в 2006 році - виключені два пункти, що стосуються можливої причетності Росії до цього злочину і можливої вини британської сторони, яка не зуміла йому запобігти, повідомляє The Independent.

Відповідне рішення прийняв коронер Роберт Оуен, який займається розслідуванням обставин смерті Литвиненка, пише видання. Розпорядження коронера було опубліковано на спеціальному сайті, на якому, враховуючи широкий суспільний інтерес, розміщуються всі документи в цій справі.

Раніше, в травні, Оуен вже заявляв, що має намір виключити вищевказані пункти з дізнання. Тепер від них відмовилися остаточно.

Оуен пояснив, що прийняти таке рішення його фактично змусила британська влада. Раніше вона відмовила йому в проведенні публічного розслідування у справі Литвиненка. Міністр внутрішніх справ Великобританії Тереза Мей визнала, що однією з причин для цього послужив фактор міжнародних відносин: британські політики не захотіли псувати відносини з Росією.

ТАКОЖ: Жириновський звинуватив Березовського у вбивстві британські спецслужби

Між тим Оуен заявив, що у зв'язку з неможливістю взяти до уваги всі доступні свідоцтва краще взагалі виключити вищевказані пункти дізнання, так як будь-який будь-який висновок, який базується на неповних даних, буде необ'єктивним. Він також зазначив, що обидва пункти є важливими і він виключає їх з "небажанням".

Втік до Великобританії в 2000 році колишній співробітник ФСБ Росії Литвиненко помер у листопаді 2006 року. Після смерті в його організмі був виявлений радіоактивний елемент полоній-210. Велика британія звинуватила у вбивстві Литвиненка двох росіян, у тому числі депутата Держдуми Андрія Лугового. Сам Луговий заперечує свою провину. Москва відмовилася видати його Лондону. !zn