UA / RU
Підтримати ZN.ua

Британська економіка не готова до Brexit без угоди — глава Банку Англії

До Brexit залишилося менше двох місяців, а Лондон ніяк не може домовитися про його умови з Брюсселем.

Глава Банку Англії Марк Карні вважає, що британська економіка не готова до "жорсткого" Brexit - виходу Великої Британії з ЄС без угоди. Про це повідомляє агентство AFP. До Brexit залишилося менше двох місяців, а Лондон ніяк не може домовитися про його умови з Брюсселем.

"Незважаючи на те, що багато компаній складають план на випадок непередбачених обставин, економіка в цілому не готова до виходу без угоди і перехідного періоду", - заявив Карні журналістам.

"Велика Британія покидає Європейський Союз, а не покидає Європу, і вона прагне до амбітного і широкого партнерства у сфері економіки та безпеки. Але точна форма цього партнерства - як воно буде врегульовано і коли це врегулювання вступить в силу - досі невідома", - підкреслив Карні.

Глава Банку Англії припустив, що, враховуючи динаміку переговорів, невизначеність на фінансових ринках та в економіці, на деякий час залишається підвищеною, і фінансові умови залишаться напруженими.

До Brexit залишилося 50 днів - Велика Британія має вийти з ЄС в 23:00 за Гринвічем 29 березня. Після цього починається 21-місячний перехідний період - до кінця 2020 року. Умови виходу Британії з об'єднання все ще не з'ясовано. ЄС заявив про готовність змінити політичну декларацію про Brexit, але не угоду. Ключовою проблемою, через яку сторони не можуть остаточно домовитися про умови Brexit, є "страхувальний план" щодо ірландського кордону, також відомий як "бекстоп".

"Страхувальний план" передбачає, що Північна Ірландія автоматично залишиться членом митного союзу і єдиного ринку ЄС, якщо сторони не домовляться про відкритість кордону на острові Ірландія. Вона проходить між Північною Ірландією, яка виходить з ЄС як частина Британії, і Ірландією, яка залишається членом блоку.

Безплідні маневри навколо проблеми виходу Великої Британії з ЄС радикально скоротили число можливих сценаріїв Brexit, на які сьогодні може розраховувати країна, по суті, не залишаючи британцям особливого вибору. Детальніше читайте в матеріалі Віктора Константинова "Менше одиниці" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".