Через два роки після того, як британці проголосували за вихід з ЄС і трохи більше, ніж за рік до реального втілення цього плану Британія без лідерства поволі рухається в напрямку катастрофи. Країні потрібно знайти спосіб змінити цей курс. Варто провести другий референдум якомога швидше.
Про це в редакційній статті пише Bloomberg, додаючи, що перше голосування було помилкою, тому що питання були поставлені перед країною, яка ще не визначилася. Ніхто навіть не старався пояснити, що Brexit насправді буде означати. На фоні суміші з відсутності інформації і дезінформації вузька більшість обрала вихід з ЄС. Щоб обнулити той помилковий вибір, потрібне нове широке народне голосування, яке буде супроводжуватися поінформованістю.
Після двох років роздумів на цю тему, уряд Терези Мей досі розділений у тому, чого він хоче. І нова серія промов навряд чи допоможе ситуації. Вести переговори про терпимий Brexit було неможливо в будь-якому випадку. Але тривала неспроможність встановити цілі і розвинути стратегії для їхнього досягнення робить найгіршу версію Brexit дуже вірогідною.
Якщо Британія вийде з ЄС у березні 2019 року без будь-яких домовленостей про перехідний період, її торгівля і сфера послуг зануриться в хаос. І це відбудеться не лише у відносинах з союзом. Розчарування Британії у її партнерстві з Європою складніше і заплутаніше, ніж прихильники виходу думають. Але попри наближення короткострокових втрат через різкий розрив довгострокові цілі, які могли б їх виправдати лишаються розмитими.
Видання погоджується, що Тереза Мей не може змінити свою позицію, запропонувати проведення другого референдуму і утриматися в ролі лідера Консервативної партії. Коли так багато стоїть на кону, їй варто визнати, що час обирати найкраще з найгіршого. Лейбористська опозиція, яка теж розділена через Brexit, також наполягає на виконанні результату першого референдуму. Але ця позиція теж повинна змінитися. Варто пригадати, що прихильники збереження членства в ЄС від обох партій становлять більшість у парламенті, хоч і наполягають на повазі до результатів першого голосування. Тож, зважаючи на важливість проблеми, їм варто переступити через партійні лінії і почати просувати новий референдум.
Чи можна вважати само собою зрозумілим, що другий референдум розверне курс Британії? Звісно ні! Громадська думка коливається, але досі не пережила вирішальну зміну. Країна досі розділена пополам. Але це менш дивує, якщо пригадати, як мало політиків закликають Британію подумати ще раз. Знову ж таки, їм потрібно зробити свою роботу і виступити за те, що, на їхню думку, буде в інтересах виборців.
Вихід Великобританії з Євросоюзу запланований на 29 березня 2019 року о 23:00 за лондонським часом.
Раніше повідомлялося, що американський мільярдер Джордж Сорос пообіцяв передати ще 100 тисяч фунтів стерлінгів (понад 138 тисяч доларів) британській групі Best for Britain, що здійснює кампанію за припинення Brexit.
Тереза Мей заперечила можливість другого референдуму про вихід країни з Європейського Союзу.
Детальніше про Brexit, його причини й можливі наслідки для України читайте у спецпроекті "Brexit. Уйти не прощаясь".