Справу і вирок лідеру кримськотатарського національного руху Ільмі Умерову є черговим свідченням систематичного переслідування Росією людей, які виступають проти незаконної анексії Криму, йдеться в заяві посольства Великобританії в Україні, яке висловлює свою глибоку стурбованість.
"Цей випадок підтверджує подальше погіршення ситуації з дотриманням прав людини в Криму, починаючи з 2014 року, про що йдеться в останній доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини про порушення прав людини в Криму, оприлюдненому 25 вересня", – отмечаеют в британському посольстві.
У Лондоні також вважають, що справа Умерова спочатку "не відповідало жодним міжнародним стандартам".
"Позиція Умерова про незаконність анексії Криму широко підтримана міжнародним співтовариством, зокрема, Генеральної асамблеї ООН та Євросоюзом, який запровадив відповідні санкції проти Росії. З самого початку справа Умерова, включаючи утримання в психіатричному відділенні в 2016 році, не відповідало жодним міжнародним стандартам", – йдеться в заяві посольства.
При цьому британські дипломати наголошують, що не визнають і ніколи не визнають незаконну анексію Криму Росією.
"РФ має повернути Крим Україні та негайно звільнити всіх затриманих і ув'язнених у зв'язку з їх незгодою з діями російської влади на Кримському півострові", – підкреслили в посольстві.
Нагадаємо, що 27 вересня в підконтрольному Кремлю Сімферопольському районному суді оголосили вирок у справі заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова - 2 роки позбавлення волі в колонії-поселенні з забороною публічної діяльності.
Оголошення вироку в суді почалося раніше, без присутності адвоката Умерова Марка Фейгіна та захисника Олександра Подрабінека.
До цього в аннексированном Росією Криму "прокурор" Семенчук запросила для Умерова обвинувальний вирок у вигляді позбавлення волі строком на 3 роки 6 місяців умовно. Крім того, зажадала заборона на ведення публічної та викладацької діяльності і випробувальний термін на аналогічний термін.