Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що після Brexit королівство вийде з-під юрисдикції Європейського суду. Таким чином вихід Британії з ЄС позначиться і на відносинах Лондона з юридичними структурами союзу.
"Ми більше не будемо перебувати під юрисдикцією Європейського суду", - сказала вона в п'ятницю в ефірі британської радіостанції LBC.
Британський кабінет міністрів погодив 585-сторінковий проект угоди щодо Brexit. Угода передбачає "м'який" сценарій виходу Британії з ЄС. Це означає, що будь-які рішення, прийняті Європейським судом, будуть поширюватися на Велику Британію лише на час перехідного періоду. Очікується, що перехідний період триватиме до 31 грудня 2020 року, але в уряді зазначили, що він може бути подовжений на невизначенний термін.
15 листопада чотири британських міністри подали у відставку через угоду щодо Brexit. З посад пішли міністр юстиції Раніл Джаявардена, міністр у справах Північної Ірландії Шейлеш Вара, міністр щодо Brexit Домінік Рааб і міністр праці і у справах пенсій Естер Маквей.
Раніше повідомлялося, що 11 з 25 міністрів уряду Мей виступили проти її плану Brexit.
Через Brexit у відставку пішли вже кілька британських міністрів, в тому числі головний парламентер щодо виходу Британії Девід Девіс і глава МЗС Борис Джонсон - прибічники "жорсткого" Brexit, у той час як прем'єр Тереза Мей надала перевагу "м'якому" виходу королівства з ЄС.
Нагадаємо, 12 липня уряд Мей представило свій план щодо Brexit. Мінфін Британії передбачив понад трьох мільярди доларів, прораховуючи різні сценарії Brexit.