UA / RU
Підтримати ZN.ua

Британія попросила Організацію із забороні хімзброї допомогти в розслідуванні замаху на Скрипаля

Лондон зацікавлений у швидкому та об'єктивне розслідування обставин інциденту в Солсбері.

Британія направила Організації із забороні хімічної зброї запит на участь у розслідуванні отруєння екс-шпигуна Сергія Скрипаля нервово-паралітичною речовиною в Солсбері.

"Британія вітає підтримку з боку ОЗХО, і ми запросили технічний секретаріат ОЗХО, щоб він дав незалежну оцінку проведеним нами аналізам. Ми робимо все для того, щоб прискорити цей процес", - повідомив заступник постійного представника Сполученого Королівства в ООН Джонатан Аллен в ході засідання Ради Безпеки ООН у середу, 14 березня.

Крім того, Аллен звинуватив Росію в порушенні Статуту ООН і Конвенції про заборону хімічної зброї.

Як повідомлялося, 14 березня прем'єр-міністр Британії Тереза Мей виступила перед парламентом щодо "справи Скрипаля" й озвучила список контрзаходів, вжитих її урядом у зв'язку з незаконним застосуванням Росією сили на території Сполученого Королівства. Зокрема, Британія висилає 23 російських дипломатів, а також посилить протидію російському шпигунства і підривній діяльності, включаючи можливе заморожування державних активів РФ.

Британія також ініціювала засідання Ради Безпеки ООН у зв'язку з інцидентом у Солсбері.

Нагадаємо, 5 березня в Британії з сильним отруєнням невідомою речовиною був госпіталізований російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль та його дочка. Їм обом стало погано в торговому центрі в Солсбері.

За даними видання The Telegraph, Скрипалів отруїли у їхньому будинку.

Через деякий час були госпіталізовані кілька співробітників екстрених служб, що працювали на місці події. Стан поліцейського Ніка Бейлі, який відвідував будинок екс-шпигуна, критичний.

За даними слідства, проти Скрипалів було використано нервово-паралітичну речовину "Новачок" російського виробництва. Слідство ведеться за статтею "замах на вбивство", хоча обговорювалася можливість кваліфікувати інцидент як терористичний напад, враховуючи потенційну небезпеку застосованої зброї.

Британія зажадала від Росії протягом доби пояснити появу речовини на території Королівства. Однак після закінчення 24 годин Лондон так і не отримав відповіді.

Росія будь-які звинувачення на свою адресу традиційно відкидає.