UA / RU
Підтримати ZN.ua

Британія підрахувала кількість авіаударів Росії по ІД і опозиції

85 відсотків ударів завдаються проти опозиції "Вільної сирійської армії", а не проти бойовиків ІД.

Близько 85 відсотків авіаударів Росії в Сирії вчиняються проти опозиції з "Вільної сирійської армії", яка виступає проти чинного президента Башара аль-Асада, а не проти бойовиків "Ісламської держави", йдеться в повідомленні посольства Великобританії в Російській Федерації в Twitter.

"Росія хоче знати, де знаходиться ІД. Вона точно знає, де ІД немає. 85 відсотків ударів завдаються проти опозиції", - сказано в повідомленні.

При цьому дипломати розмістили карту Сирії, де червоним кольором показані позиції, за якими російська авіація здійснювала авіаудари 14 жовтня, і помаранчевим - за яким російська авіація здійснює авіудари після 14 жовтня, а також окремо чорним кольором позначена територія, контрольована ІД. На карті видно, що удари наносяться за межами території, де розміщуються сили ІД.

#Росія хоче знати, де знаходиться #ИГИЛ. Вона точно знає, де ИГИЛ немає. 85% ударів завдаються проти опозиції pic.twitter.com/05mjj2ouKz

- UK in Russia (@ukinrussia) 23 жовтня 2015

Читайте також: "Самопоміч" висунула умови перебування в коаліції

Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".

У той же час агентство Bloomberg повідомляло, що Путін виступає за дострокові президентські вибори в Сирії, за підсумками яких президент Башар Асад міг би отримати новий мандат.

Аналізуючи цілі Росії в Сирії, Віктор Каспрук у статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна DT.UA зазначає, що "путінська гра" полягає в тому, що йому зовсім не потрібна вся Сирія. Адже для повного контролю за її територією Російська Федерація не має ні військових, ні фінансових ресурсів.

А ось організація утворення на кшталт "Алавітської народної республіки" (на чолі зі збереженим Башаром Асадом), територія якого пролягатиме вздовж сирійського узбережжя Середземного моря, - та програма мінімум, до досягнення якої Кремль може докласти рештки всіх своїх сил.