Великобританія збирається і після виходу країни з ЄС дотримуватися співпраці з блоком в такому важливому питанні, як міжнародні санкції, заявив глава МЗС Великобританії Борис Джонсон у своїй промові "Дорога до Brexit: Сполучене королівство", виступ якої розміщено в YouTube.
"Для нас є сенс продовжувати тісно співпрацювати з ЄС у плані зовнішньої політики і політики безпеки. Було б нелогічно не обговорювати такі питання, як спільні санкції, враховуючи те, що досвід Великобританії лежить в основі більше половини всіх списків санкцій ЄС".
Крім того, Джонсон заявив про незмінну відданість Британії обороні Європи.
Глава британського МЗС також вважає, що спроба відмовитися від виходу країни з ЄС може стати жахливою помилкою.
"Я побоююся, що деякі люди все більше утверджуються в намірі запобігти Brexit... Я вважаю, що це було б жахливою помилкою.... Ми не можемо дозволити і не дозволимо, щоб це відбулося", - сказав Джонсон.
"Тим, хто турбується про ідею виходу з митного союзу або єдиного ринку: будь ласка, пам'ятайте, що економічні вигоди від членства зовсім не такі очевидні і незаперечні, як іноді кажуть. За останні кілька років у багатьох країн, що не входять в ЄС, було зафіксовано набагато швидше зростання експорту в ЄС, ніж у нас, навіть незважаючи на те, що ми платимо за членство в Євросоюзі", - сказав глава МЗС Британії.
Виступ Бориса Джонсона став першим в серії промов "Дорога до Brexit: Сполучене королівство", які мають виголосити також прем'єр Тереза Мей і міністри найближчим часом.
Причиною серії виступів британських чиновників стала заява Брюсселя минулого тижня, що перехідного періоду після виходу країни з Союзу може і не бути, а уряд повинен пояснити, чого він хоче від Євросоюзу.
Минулого тижня Мей з міністрами провела два ключових засідання щодо виходу країни з Євросоюзу, після чого мала окреслити своє бачення майбутніх відносин із ЄС.
Євроскептичні депутати закликають до "чистого" відділення від ЄС, щоб Британія отримала свободу вступати в нові торгові угоди, а проєвропейські депутати заявляють, що Британія повинна зберегти доступ до єдиного ринку.
Раніше прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей виключила можливість другого референдуму по виходу країни з Європейського союзу. Більше про Brexit, його причини і можливі наслідки для України читайте в спецпроекті "Brexit. Уйти не прощаясь".