UA / RU
Підтримати ZN.ua

Британія ризикує порушити норми міжнародного права — The Economist

Наміри Британії внести зміни до угоди про Brexit можуть підірвати довіру ЄС до країни.

В Євросоюзі кажуть про серйозні розбіжності з Британією після переговорів щодо Brexit. Велика Британія та ЄС ніяк не можуть дійти згоди стосовно виходу Сполученого Королівства з Європейського Союзу. Британський уряд нещодавно запропонував внести зміни до деяких умов угоди про Brexit, що викликало «гучну реакцію» в ЄС. Запропонований британським урядом законопроєкт про внутрішній ринок передбачає заміну частин угоди про Brexit, що стосуються торгівлі між Великою Британією та Північною Ірландією. Це загрожує відкритому кордону між Республікою Ірландією та Північною Ірландією, що ризикує порушити умови Белфастської угоди 1998 року. За всю історію ще не було жодного прецеденту, коли Британія ризикувала порушити міжнародні правові норми, пише журнал The Economist.

Якими є справжні наміри уряду британського прем’єр-міністра Бориса Джонсона. Здається, що переговори стосовно Brexit зайшли в глухий кут.

Однак, існують думки, що британський прем'єр-міністр намагається використати «тактичну хитрість», щоб посилити тиск на ЄС та забезпечити власній країні найбільш вигідні умови договору.

Проте, подібна тактика ризикує не спрацювати.

Як один із найбільших ринків у світі, ЄС є «жорстким переговорником», який зазвичай не «ведеться на провокації».

Лідери ЄС чудово розуміють, що відсутність торговельної угоди матиме більш негативні наслідки саме для Британії, а не для Європейського Союзу.

Більше того, пропозиція Британії внести зміни до угоди про Brexit може підірвати європейську довіру до Сполученого Королівства.

Лідери ЄС почали замислюватися над тим, чи можуть вони укласти торговельну угоду з країною, яка пропонує змінити договір, підписаний менше року тому.

До того ж, зміни до угоди про Brexit можуть погіршити відносини між Британією та США. Адже Конгрес Сполучених Штатів дав чітко зрозуміти, що не буде ратифікувати угоду про вільну торгівлю з Великою Британією, якщо зміни до договору про Brexit порушать Белфастську угоду.

Для того, щоб повернути довіру інших країн, Британія повинна виконувати свої юридичні зобов’язання.

Велика Британія – одна із країн-засновниць міжнародного права. Якщо британський уряд почне порушувати норми міжнародного права, то це лише «заохотить» до подібних дій таких авторитарних лідерів, як Владімір Путін та Сі Цзіньпін.

Якщо Джонсон «незадоволений» певними положеннями угоди про Brexit, існує відповідна процедура їх перегляду у спільному комітеті з ЄС. Це було б правильним шляхом до вирішення подібної проблеми, чого не можна сказати про «одностороннє рішення».

Британії варто негайно відмовитись від своїх суперечливих намірів і повернутися за стіл переговорів з ЄС, щоб забезпечити укладання торговельного договору з найбільшим торговим партнером, резюмує журнал.

Читайте також: Британія готова завершити переговори щодо Brexit без торговельної угоди – парламентер

Раніше повідомлялося, що Британія підпише першу торговельну угоду з Японією після Brexit