UA / RU
Підтримати ZN.ua

Британія готова завершити переговори щодо Brexit без торговельної угоди – парламентер

Новий раунд переговорів розпочнеться у Лондоні 8 вересня.

Велика Британія не боїться вийти з переговорів щодо Brexit без торговельної угоди, заявив британський парламентер Девід Фрост.

Заява Фроста з'явилась напередодні нового раунду переговорів у Лондоні 8 вересня. На них головний парламентер Великої Британії зустрінеться зі своїм колегою, представником ЄС Мішелем Барньє.

Міністр закордонних справ Домінік Рааб назвав майбутні переговори «переломним моментом», пишуть Sky News. Неврегульованими залишаються питання квот на рибну ловлю і вето на окремі закони.

Рааб звинуватив Брюссель у «подвійних стандартах» і забажав, щоб підхід до переговорів з Великою Британією, яка виходить з ЄС, був таким самим, як і до будь-якій країни. «Не думаю, що це прозвучить необґрунтовано, це (вимоги) здорового глузду», - зазначив він.

А головний парламентер Фрост закликав Брюссель «серйозно поставитися до позиції» країни - на переговорах 8 вересня Британія не піде на поступки першою.

«Ми не збираємося бути державою-клієнтом, йти на компроміс у питаннях контролю над грошима і справами країни... Ми хочемо повернути собі владу контролювати наші кордони, і це найголовніше... Ось що означає бути незалежною країною, це те, за що голосував британський народ, і це те, що станеться наприкінці року», - зазначив він в інтерв'ю The Mail on Sunday.

В обох сторін є лише декілька тижнів на те, щоб завершити будь-яку юридично зобов'язувальну угоду, яка повинна набрати сили до 31 грудня.

Очільник МЗС вважає, Лондон зможе торгувати з Брюсселем і без формальної угоди. На практиці це означатиме податки на експорт та митні перевірки, зазначає «Європейська правда».

Читайте також: Британія підпише першу торговельну угоду з Японією після Brexit — FT

Нагадаємо, Британія вийшла з ЄС 31 січня, але до кінця 2020 року продовжено перехідний період, поки сторони намагаються домовитися про модель своїх майбутніх відносин.

Цей період необхідний, щоб ЄС і Велика Британія могли спокійно провести переговори і погодили свої майбутні відносини. Основне питання, яке слід узгодити Великій Британії і Євросоюзу - нова торговельна угода. Прем'єр Британії Борис Джонсон неодноразово говорив, що не має наміру продовжувати їх.

Зараз до Британії продовжують застосовуватися правила ЄС, але Лондон не приймає рішень, хоча і продовжує робити внески до загального бюджету ЄС. Перехідний період дає можливість Лондону і Брюсселю зберегти торгові відносини в колишньому форматі. Після закінчення «переходу» правила союзу перестануть поширюватися на Британію.