UA / RU
Підтримати ZN.ua

Британія буде допомагати вразливим країнам боротися з кіберзагрозою Росії та Китаю — Reuters

Інвестиції країни будуть використані для підтримки національних команд з питань «кіберреалізації».

Росія та Китай намагаються контролювати глобальний кіберпростір. Британія виділить 31 мільйон доларів для допомоги вразливим країнам Африки та Індо-Тихоокеанського регіону у створенні системи кіберзахисту, щоб не дати Китаю, Росії та іншим країнам «заповнити вакуум» у кіберпросторі, пише Reuters.

Міністр закордонних справ Великої Британії Домінік Рааб заявив, що його країна та союзники повинні вжити заходів, щоб забезпечити вільний, відкритий і мирний кіберпростір, захистити його від ворожих держав, які прагнуть підірвати демократичні процеси та перетворити Інтернет на джерело беззаконня.

«Ми не повинні дозволити Китаю, Росії та іншим ворожим країнам заповнити багатосторонній кібервакуум. Це означає зробити набагато більше для підтримки вразливих країн, які знаходяться в найбільшому ризику», - сказав Рааб.

Минулого місяця Велика Британія приєдналася до США, заявивши, що російська служба зовнішньої розвідки причетна до хакерської атаки SolarWinds, яка була спрямована проти американських федеральних агентств та сотень компаній приватного сектору.

У квітні «кібертовариство» Великої Британії також попередило про те, що Заходу потрібно терміново діяти, щоб Китай не домінував у глобальному інтернет-просторі.

Рааб заявив, що інвестиції Великої Британії будуть використані для підтримки національних команд з питань кіберреалізації, надання консультацій щодо масових кампаній з підвищення обізнаності про безпеку в Інтернеті та співпраці з Інтерполом для створення нового центру кібероперацій в Африці.

Такий центр буде в Ефіопії, Гані, Кенії, Нігерії та Руанді, щоб допомогти боротися з кіберзлочинністю в економіках, що розвиваються.

Читайте також: Західні ЗМІ повідомляють, що за кібератакою на Colonial Pipeline стоять російські хакери

Раніше повідомлялося, що спецслужби Америки та Великої Британії підготували звіт «Про тактику, техніку і процедури, які використовують хакери СЗР». У звіті наведено поради для протистояння та боротьби з кібератаками російських хакерів.

А7-8 травня американська трубопровідна компанія Colonial Pipeline зазнала хакерської атаки і була змушена призупинити роботу найбільшого в США нафтопроводу. 

Компанії належить найбільша в США система продуктопроводів, що може транспортувати понад 3 млн барелів бензину, дизельного і реактивного палива з Х'юстона на Східне узбережжя США. Компанія покриває близько 45% потреб Східного узбережжя в паливі.

Ряд західних ЗМІ згодом повідомив, що до цієї атаки причетна група хакерів із Росії під назвою DarkSide.