UA / RU
Підтримати ZN.ua

Британці проголосували б проти Brexit на повторному референдумі - опитування

Британці готові пожертвувати "самостійністю" у відносинах з ЄС заради збереження економічного благополуччя.

Британські виборці все більш скептично ставляться до виходу з Європейського Союзу (Brexit) та проголосують проти нього, якщо уряд оголосить другий референдум. Причиною зміни громадської думки є побоювання, що вихід з ЄС може зашкодити економіці Сполученого Королівства. Про це йдеться в останньому опитуванні Національного центру соціальних досліджень (NatCen).

59% жителів Великобританії готові проголосувати за те, щоб країна залишилася в Європейському Союзі. Водночас 41% респондентів підтримує від'єднання. Соціологи вже два роки проводять регулярне опитування одних і тих самих 2048 людей, ставлячи їм одне і те саме питання: "Чи проголосували б ви зараз за вихід з Євросоюзу?"

Хоча прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей пообіцяла не проводити другий референдум, опозиційна Лейбористська партія виступає за повторне голосування щодо Brexit. У вівторок, 4 вересня, одна з впливових профспілок Великобританії GMB, в якій перебуває понад 600 тисяч робітників, звернулася до уряду з пропозицією провести ще один національний референдум, щоб поставити крапку в цьому питанні. Керівництво профспілки нагадує, що понад 700 тисяч людей підписали петицію на підтримку проведення нового волевиявлення щодо виходу країни з Євросоюзу.

І Великобританія, і ЄС досі прописують умови "розлучення". Планується, що остаточний документ буде готовий до листопада, а потім його потрібно буде провести через британський і європейського парламентів. Остаточна дата виходу Великобританії з ЄС намічена на 29 березня 2019 року. Далі настане перехідний період, який триватиме до 31 грудня 2020 року.

Дослідники з NatCen впевнені, що зростання кількості противників виходу з ЄС пов'язане з загальним невдоволенням діями Кабінету Міністрів Терези Мей. Все більше британців вважають, що керівництво країни більше заклопотане внутрішніми чварами, ніж відстоюванням інтересів економіки королівства. Невдоволення виборців масовою міграцією громадян інших країн ЄС на Туманний Альбіон трохи вщухло, і все більше людей виступають за збереження тісних торговельних зв'язків між Великобританією і ЄС.

Нагадаємо, що під час референдуму 2016 року за вихід Великобританії з Європейського союзу висловилося 51,9% виборців, продовження членства в ЄС підтримали 48,1%.