Лише чверть британців вважають, що їхня держава повинна бути поза межами Європейського Союзу. Це є найнижчим показником з часу голосування за вихід з ЄС під час референдуму в 2016 році, повідомляє Reuters.
Згідно з результатами опитування, проведеного Національним центром соціальних досліджень, 24% респондентів заявили, що Британія повинна бути поза межами ЄС, порівняно з 36% у 2019 році та 41% у 2016 році.
Опитування також показало, що вплив Brexit на такі питання, як економіка й імміграція, зараз оцінюється більш негативно, ніж у 2019 році, коли відбулися останні вибори. Зміна була особливо помітною серед тих, хто проголосував за вихід із ЄС у 2016 році.
Близько 40% тих, хто підтримав вихід із Союзу, вважають, що економіка погіршилася в результаті Brexit, порівняно з 18% в 2019 році. Майже дві третини опитаних вважають, що імміграція зросла внаслідок виходу з ЄС, порівняно з лише 5% раніше.
“Схоже, що для багатьох з тих, хто проголосував за вихід з ЄС, Brexit виявився не таким, як вони очікували”, - йдеться у звіті.
Британія проведе загальні вибори 4 липня, перші з моменту офіційного виходу з ЄС у 2020 році. Попри те, що Євросоюз уже давно є темою, яка викликає розбіжності в британській політиці, питання Brexit досі майже не фігурувало у виборчій кампанії.
Про те, чого очікувати від виборів — у статті доцента Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка Віктора Константинова “Передвиборча авантюра в Британії. Що вона означає для України”.