UA / RU
Підтримати ZN.ua

Brexit: Іспанія і Велика Британія продовжать діалог щодо Гібралтару

Близько 15 000 чоловік щодня їздять з Іспанії в Гібралтар з населенням 32 000 чоловік.

Іспанія продовжить переговори з Великою Британією за угодою про Гібралтарі після узгодження нового торгового угоди з Євросоюзом, яка регулюватиме торгівлю після Brexit, заявив голова уряду Іспанії Педро Санчес, передає Reuters.

"Я радий угодою між ЄС і Британією. Іспанія і Велика Британія продовжують свій діалог, щоб досягти угоди по Гібралтару", - сказав Санчес.

Іспанія заперечує цю заморську територію Британії, проте в Іспанії вирішено відкласти питання суверенітету Гібралтару до досягнення угоди з Лондоном, щоб уникнути жорсткого кордону на півдні Іспанії після Brexit.

Головний міністр Гібралтару Фабіан Пікардо

Фабіан Пікардо, міністр Гібралтару, заявив, що сторони працюють над угодою щодо полегшення щоденного перетину кордону працівниками уздовж кордону, не виключивши можливої угоди, яке зробить Гібралтар частиною Шенгенської зони.

На референдумі 2002 року 99% гибралтарцев відкинули ідею про те, що Британія повинна ділити суверенітет над Гібралтаром з Іспанією. Але в 2016 році майже 96% виборців в Гібралтарі підтримали перебування території у ЄС, тоді як у Великобританії 52% виборців проголосували за вихід з Євросоюзу.

Читайте також: Життя після Брекзиту

Європейський Союз і Великобританія змогли виробити торговельну угоду про майбутні відносини після Brexit, заявила в четвер на прес-конференції глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен.

"Ми, нарешті, отримали угоду. Це був довгий і звивистий шлях, але ми можемо продемонструвати гарну угоду", - сказала вона. "Це чесна, збалансована угода, і це відповідальна річ для обох сторін".

Щоб угода набула чинності, сторонам потрібно буде його ратифікувати. Фінальну крапку в цьому питанні поставлять парламент Великобританії і Європарламент. Британський парламент проголосує за угодою 30 грудня, але голосування в Європейському парламенті в цьому році вже неможливо через канікули.

Поки столиці повинні будуть погодитися на "тимчасове застосування" угоди 1 січня, а в кінці місяця депутати Європарламенту проголосують за неї.