UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бойкот ЧС в Росії повинен бути частиною плану із повалення Путіна - WSJ

Бойкот ЧС в Росії стане жорстким уроком для росіян, який продемонструє їм наслідки керівництва країною недобросовісними людьми.

Росіяни готові зносити економічні санкції, але не приниження їхньої країни, пише оглядач The Wall Streer Journal.

Диктатури приділяють велику увагу проведенню великих міжнародних спортивних заходів. Вони надають легітимності і демонструють мужність. "Відмова у цьому Володимиру Путіну повинна бути частиною будь-якого плану з його повалення", - вважає автор статті Брет Стівенс.

ФБР і швейцарська прокурора пильно вивчають питання проведення голосування, коли Росія отримала право на проведення ЧС. "Але чому хоча б не загрожувати бойкотом турніру на той час, поки російські війська залишаються на Україні?" - задається питанням автор. На його думку, це не залишило б байдужими російських уболівальників.

"Чудова маленька війна Володимира стає менш прекрасною. Попередження росіян щодо бойкоту їхнього дорогоцінного турніру через "пригоди" Путіна тільки підкреслило б цю непрекрасність"", - йдеться в статті.

Лідери G7 зійшлися на думці, що санкції проти Росії потрібно зберегти. Основну ставку, на їх думку, потрібно робити на економічні каральні заходи, в той час, як вони повинні бути педагогічними, моральними і політичними, вважає автор. Росіяни переживали на своєму віку набагато гірші фінансові потрясіння. "Їм потрібно пояснити, як велика держава повинна вести себе в сучасному світі", - говорить він.

В основі "політичної патології" Росії лежить поєднання цинізму і грандіозності, чим так уміло користується Путін. У росіян немає ніяких очікувань щодо чесності або порядності своїх лідерів. Але у них є великі надії з приводу своєї країни.

Бойкот ЧС в Росії і демонстрація того, що право на нього було отримано з допомогою корупційних схем, стане жорстким уроком для росіян про наслідки керівництва країною недобросовісними людьми.

"Путіна повалений тільки тоді, коли буде переважати серед росіян думка про те, що він зробив їх біднішими, а про те, що він їх принизив", - резюмує автор.

Раніше видання WSJ писало, що відставка Блаттера робить проведення ЧС в Росії і Катарі ще більш сумнівним.

27 травня у швейцарському Цюріху були затримані сім високопоставлених чиновників ФІФА за підозрою в корупції. Одночасно з цим стало відомо, що швейцарська поліція порушила кримінальну справу у зв'язку виборів країн-організаторів ЧС-2018 і ЧС-2022.

Пізніше, незважаючи на своє переобрання, з поста президента ФІФА пішов Зепп Блаттер. До кінця року мають відбутися нові вибори, а розслідування діяльності організації триває.