Механіка компанії EgyptAir підозрюють у розміщенні бомби на борту російського літака А321, який розбився на Синайському півострові в жовтні минулого року.
Про це повідомляє Reuters з посиланням на власні джерела. Брат підозрюваного приєднався до терористів "ісламської держави" в Сирії. Водночас представники єгипетської компанії заперечують, що будь-хто з її співробітників був арештований чи під підозрою. Це підтвердили і в міністерстві внутрішніх справ Єгипту.
Але джерела інформаційної агенції повідомляють, що затримання механіка не розголошується через делікатність розслідування катастрофи А321. Згідно з інформацію співрозмовника Reuters, поліція арештувала співробітника EgyptAirі його співучасника – іншого співробітника, який займається транспортування багажу і допоміг завезти бомбу на борт літака.
"Після того, як "Ісламська держава" дізналася, що один з її членів має родича, який працює в аеропорту, терористи відправили бомбу у валізі тій людині. Йому наказали не ставити жодних запитань і просто доправити валізу на борт літака", - пояснив співрозмовник видання.
Також двох поліцейських підозрюють у "закриванні очей" на терористичні дії. Але не виключено, що вони просто халатно виконували свою роботу.
В цей же час, влада Єгипту запевняє, що не виявила жодних доказів того, що літак А321 російської авіакомпанії MetroJet з 224 пасажирами на борту став жертвою теракту.
12 листопада видання The Wall Street Journal повідомляло, що Єгипет і Росія не розголошують всю інформацію про хід розслідування катастрофи А321. Видання "Коммерсантъ" раніше розповсюдило інформацію, що Єгипет підтвердив вибух бомби на борту A321.
Також ЗМІ повідомляли, що розвідка США дізналася про бомбу на борту А321 завдяки перехоплення даних. Ймовірно, вибуховий пристрій було закладено терористами "Ісламської держави" або пов'язаних з ним угруповань. Однак російський посол в Єгипті заперечує теракт на борту А321.
Примітно, що розшифровка "чорних ящиків" А321 не допомогла у встановленні причину авіакатастрофи. За двадцять хвилин польоту всі системи літака працювали в штатному режимі. Після цього відбулася подія, яке спричинила за собою одномоментне відключення фіксації всіх параметрів роботи систем А321.
Пасажирський лайнер А312 компанії "Когалимавіа", що виконував рейс Шарм-ель-Шейх - Санкт-Петербург, зазнав аварії через 23 хвилини після вильоту на півночі Синаю. В результаті загинули 224 людини, що знаходилися на борту.