У США триває розслідування обставин теракту в Бостоні - двох вибухів, які сталися в понеділок біля фінішної межі міжнародного марафону, убивши трьох і поранивши майже півтори сотні учасників забігу і глядачів.
Намагаючись напасти на слід зловмисника або зловмисників, експерти аналізують особливості вибухових пристроїв. Малопотужні бомби були начинені порохом, а також шарикопідшипниками та іншими вражаючими елементами, повідомляють західні ЗМІ з посиланням на високопоставленого представника правоохоронних структур, що побажав залишитися неназваним.
Начинка вибухових пристроїв у вигляді димного пороху, а не пластикової вибухівки, а також вміст вражаючих елементів дозволяє зробити два висновки. Перший - пристрої виготовлені у кустарний спосіб. І, що важливо, злочинець або злочинці прагнули не вбити, а саме покалічити максимальну кількість людей.
- Найбільший теракт у США після 9/11: ФБР вивчає кадри, що відобразили момент вибухів
Вибухові пристрої були приведені в дію близько 14:50 за місцевим часом (21:50 за київським часом). До того моменту більша частина з 23 тисяч учасників марафону вже фінішувала, на дистанції перебували лише близько чверті від загальної кількості заявлених бігунів, пише The New York Times.
Перший вибух пролунав ліворуч по ходу руху марафонців від фінішних воріт, буквально за десять метрів від риски закінчення дистанції. У цей момент до фінішу підходили відразу близько двох десятків спортсменів. Через 13 секунд до декількох десятків метрів звідти прогримів другий вибух.
Відразу після вибухів у Бостоні виникли проблеми з мобільним зв'язком, бо різко зросло навантаження на мережі. А незабаром його взагалі було заблоковано, вже за вказівкою спецслужб, які побоювалися нових терактів - за однією з версій, бомби могли бути приведені в дію дистанційно. Втім, через кілька годин після НП місцева поліція розповсюдила заяву, покликану заспокоїти жителів міста: постраждалий район обстежений, ніяких інших вибухових пристроїв не виявлено.
Відсутність зв'язку у той же час зробила негативний вплив на людей, багато з яких намагалися додзвонитися до рідних і друзів. У місті запанував хаос, пише The Los Angeles Times.
Через кілька годин після події - хоча американська влада поки так і не дала офіційного висновку про те, що мав місце саме теракт, - з'явилися перші робочі версії події. За однією з них, вибухи - справа рук ісламістів, які нерідко присвячуюють свої злочини святам, пише The Boston Globe. 15 квітня у штаті Массачусетс відзначали День патріота, приурочений до битв при Лексінгтоні і Конкорді в ході війни за незалежність США.
За іншою версією, зловмисник або зловмисники належать до екстремістів правого крила, наприклад, це могли бути антиурядові і антиподаткові активісти: 15 квітня у США - день сплати податків.
За деяким даними, у слідчих зараз є як мінімум один підозрюваний. Хто він - не повідомляється, як не надходило і подробиць про обшук, проведений за місцем проживання передбачуваного злочинця. Крім того, під посилену охорону був узятий один з постраждалих під час вибуху, зараз знаходиться в лікарні - це якийсь чоловік, який має арабське походження.
Досі жодна терористична організація не взяла на себе відповідальність за вибухи в Бостоні. При цьому висловилися представники угрупування "Техрік Талібан і Пакистан (Рух талібів Пакистану). Вони заявили, що атаки на американців і їхніх союзників вважають правою справою, але до цього теракту стосунку не мають.
У вівторок у Бостоні для правоохоронців збережеться підвищений рівень готовності. На вулицях міста продовжать чергувати посилені наряди поліції, не виключено проведення особистих оглядів. Позаплановий вихідний очікує працівників офісів і магазинів, розташованих неподалік від місця вчорашньої трагедії - район НП досі оточений поліцією, так що працівників місцевих фірм попросили сьогодні залишитися вдома.
При цьому місцева влада підкреслює, що зробить все можливе, щоб повернути місто до нормального життя у найкоротші терміни. Так, вже знову відкритий для прийому і відправки повітряних суден аеропорт Бостона. !zn
Читайте також:
Українців серед загиблих при теракті у Бостоні немає
Найбільший теракт у США після 9/11: ФБР вивчає кадри, що відобразили момент вибухів
Від вибухів на Бостонському марафоні постраждали десятки людей, є загиблі