UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бомба в A321 була закладена під пасажирським сидінням – Ъ

Бомбу на борт лайнера могли пронести співробітники обслуговуючого персоналу єгипетського аеропорту.

Вибух бомби на борту російського літака Airbus A321 стався не в багажному відділенні літака, яке розміщується під пасажирським салоном, а, ймовірно, в самому салоні, передає з посиланням на близьке до слідства джерело видання "Коммерсантъ".

Повідомляється, що епіцентр вибуху знаходився в кінці салону, де розташовуються хвостові шпангоути. За попередньою версією, бомба могла бути закладена під пасажирське сидіння біля вікна.

Експерти вважають, що бомбу на борт A321 міг пронести хтось із співробітників обслуговуючого персоналу аеропорту Шарм-еш-Шейха. Наприклад, прибиральники салону або робітники, які доставляють їжу та багаж.

Встановити точну конструкцію вибухового пристрою буде складно, оскільки для пошуку його компонентів доведеться обстежити величезну територію. Експерти ФСБ повідомили, що вибухівка, яка була використана в бомбі, була виготовлена в заводських умовах.

Читайте також: Майже половина росіян повірили в теракт як причину аварії A321

12 листопада видання The Wall Street Journal повідомляло, що Єгипет і Росія не розголошують всю інформацію про хід розслідування катастрофи А321.

Видання "Коммерсантъ" раніше розповсюдило інформацію, що Єгипет підтвердив вибух бомби на борту A321.

Також ЗМІ повідомляли, що розвідка США дізналася про бомбу на борту А321 завдяки перехоплення даних. Ймовірно, вибуховий пристрій було закладено терористами "Ісламської держави" або пов'язаних з ним угруповань. Однак російський посол в Єгипті заперечує теракт на борту А321.

Примітно, що розшифровка "чорних ящиків" А321 не допомогла у встановленні причину авіакатастрофи. За двадцять хвилин польоту всі системи літака працювали в штатному режимі. Після цього відбулася подія, яке спричинила за собою одномоментне відключення фіксації всіх параметрів роботи систем А321.

Пасажирський лайнер А312 компанії "Когалимавіа", що виконував рейс Шарм-ель-Шейх - Санкт-Петербург, зазнав аварії через 23 хвилини після вильоту на півночі Синаю. В результаті загинули 224 людини, що знаходилися на борту.