UA / RU
Підтримати ZN.ua

Болтон різкого розкритикував політику Трампа проти Північної Кореї

Екс-радник президента США з нацбезпеки вважає, що Трамп даремно вірить диктатору з Пхеньяну.

Через три тижні після звільнення, колишній радник президента США Дональда Трампа з питань національної безпеки Джон Болтон заявив, що не вірить у відмову Пхеньяну від ядерної зброї, незважаючи на дану обіцянку зробити це, повідомляє CNN.

За словами екс-чиновника, він висловлює свою думку, як приватна особа.

У своєму першому публічному виступі, екс-радник президента США зазначив, що північнокорейський лідер Кім Чен Ин, якого Дональд Трамп часто називає своїм другом, буде робити усе можливе, щоб зберегти ядерний потенціал своєї країни. "За сьогоднішніх обставин він, Кім Чен Ин, ніколи не відмовиться від ядерної зброї добровільно", - сказав Болтон.

У свою чергу Трамп вважає, що відсутність ядерних і ракетних випробувань є доказом дієвості його стратегії з денуклеаризації Корейського півострова. На противагу цьому Болтон зазначив, що КНДР припинила свої випробування тільки тому що вони вже розробили технологію і провели всі можливі випробування.

Раніше Трамп розкритикував діяльність Болтона на посаді радника з нацбезпеки – за словами президента, Болтон трохи не втравил США у війну із низкою країн, а також винен у венесуельській кризі, конфлікті з Іраном та мало не зірвав перший саміт між США і КНДР.

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп раптово звільнив свого радника з національної безпеки Джона Болтона на тлі розбіжностей з ним з приводу того, як справлятися з зовнішньополітичними викликами, такими як Північна Корея, Іран, Афганістан і Росія. На цій посаді його замінив спецпредставник США у справах заручників Роберт О'Брайєн.

Трамп призначив Болтона радником з національної безпеки у березні 2018 року.

30 червня президент США Дональд Трамп символічно потиснув руку північнокорейському лідеру Кім Чен Ину в демілітаризованій зоні, що розділяє дві Кореї. Трамп став першим чинним президентом США, який вступив на територію Північної Кореї після зустрічі із Кімом, і який побував в Об'єднаній зоні безпеки (ОАБ) – одному з найбільш небезпечних і мілітаризованих місць у світі.

Зазначимо, 27-28 лютого у Ханої відбувся другий саміт США-КНДР на рівні лідерів держав, метою якого стало досягнення подальшого прогресу у виконанні домовленостей, досягнутих раніше у Сінгапурі.

У перший день Трамп і Кім Чен Ин провели зустріч у форматі тет-а-тет, президент США оцінив її як "дуже добру". У другий Трамп і Кім не змогли досягнути угоди щодо реальних заходів із денуклеаризації Корейського півострова, однак північнокорейський лідер заявив про свій намір позбутися ядерної зброї.

Саміт у Ханої завершився достроково, але, за даними північнокорейських ЗМІ, голови держав встигли домовитися про нову зустріч.

Докладніше читайте у матеріалі Наталії Бутирської "Високі ставки, низький результат" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".