UA / RU
Підтримати ZN.ua

Болтон може дати свідчення Конгресу у справі про імпічмент Трампа – CNN

Адвокати екс-радника Трампа вже консультувалися з представниками трьох комітетів Палати Представників.

Адвокати Джона Болтона, колишнього радника президента США з питань національної безпеки, консультувалися з представниками комітетів нижньої палати Конгресу, що проводять розслідування щодо Дональда Трампа в рамках процедури імпічменту, повідомляє CNN.

Спілкування членів комітетів з розвідки, іноземних справ і нагляду з представниками Болтона відбувалося за закритими дверима. За даними видання, переговори свідчать про те, що колишній радник Трампа розглядає можливість дачі свідчень у справі про імпічмент. Залучення Болтона до процесу підтримують конгресмени-демократи.

Минулого тижня колишня радниця Трампа з питань Росії Фіона Хілл розповіла конгресменам, що саме Болтон спонукав її повідомити про побоювання щодо зловживань у зовнішній політиці адміністрації Трампа юристу Ради національної безпеки.

За даними джерела CNN, Хілл призвела Конгресу слова Болтона про Рудольфа Джуліані, якого ексрадник Трампа назвав "ручною гранатою, що збирається підірвати всіх".

Проте сам Болтон поки що не повідомив, чи має він намір давати свідчення Конгресу.

10 вересня президент США Дональд Трамп звільнив свого радника з національної безпеки Джона Болтона, який обіймав цю посаду з березня минулого року.

Як повідомлялося, 26 вересня у США оприлюднили скаргу співробітника розвідки на дії Дональда Трампа під час розмови з Володимиром Зеленським. Інформатор підозрюєв Трампа у використанні свого становища для втручання в президентські вибори 2020 року. У скарзі сказано, що президента США тиснув на президента України, наполягаючи на розслідуванні щодо Джо Байдена, ймовірного кандидата в президенти від Демократичної партії, і його сина Хантера. А оточення Трампа намагалося заблокувати стенограму розмови, помістивши її до сховища інформації про таємні операції розвідки.

Також повідомляється, що адвокат Трампа Рудольф Джуліані в приватному порядку контактував з керівником Офісу президента Андрієм Богданом і тодішнім в.о. голови СБУ Іваном Бакановим, а також літав до Мадрида для зустрічі з помічником Зеленського Андрієм Єрмаком.

25 вересня, в день зустрічі Володимира Зеленського з Дональдом Трампом у Нью-Йорку, Білий дім оприлюднив розшифровку їхньої липневої телефонної розмови.

Міністерство юстиції вивчило документ і не знайшло в словах Трампа ознак порушення федерального законодавства.

Однак це не переконало представників Демократичної партії в нижній палаті Конгресу в необхідності відмовитися від ідеї імпічменту. Про початок процедури спікерка Палати Представників Ненсі Пелосі повідомила 24 вересня.

3 жовтня конгресмени допитали Курта Волкера. Колишній спецпредставник Держдепартаменту США по Україні протягом 10 годин в закритому режимі відповідав на їхні питання.

11 жовтня свідчення дала Марі Йованович. Вона заявила, що її достроково відкликали з посади посла США в Україні під тиском Трампа.

Тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор підтвердив, що оточення Трампа намагалося отримати компромат на Байдена в обмін на військову допомогу Україні.

Детальніше про скандал, помилки Зеленського у спілкуванні з Трампом і їх наслідки для України читайте в матеріалі Юлії Мостової "Між стільцями" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".