UA / RU
Підтримати ZN.ua

Болівія вийшла з Боліваріанського альянсу народів Америки

Тим часом, протести в Болівії підігріваються прихильниками Моралеса, які закликають до насильства

Міністр закордонних справ Болівії Карен Лонгарік заявила про вихід країни з Боліваріанського альянсу народів Америки (ALBA).

У п'ятницю, 16 листопада, міністр закордонних справ Болівії Карен Лонгарік повідомила, що країна вийшла з Боліваріанського альянсу народів Америки (АЛБА), і 80% послів, призначених нею в період Ево Моралеса, були звільнені, враховуючи, що вони підбиралися за політичними критеріями.

Заява Лонгарік прозвучала після того, як відсторонений міністр закордонних справ Болівії Дієго Пері, який виїхав до Нікарагуа, заявив, що має намір продовжувати виконувати обов'язки, і взяв участь у засіданні політради ALBA. Лонгарик в ефірі радіо "Ерболь" сказала:

"Ми пішли з ALBA, тому те, про що Пері заявляє з Нікарагуа, нас абсолютно не цікавить"

Звільнено також представника країни при ООН Сашу Йорентти і посла на Кубі Аріана Камперо, призначених Моралесом. За словами Лонгарік, вони були не стільки послами, скільки політичними агентами впливу Моралеса.

Крім Болівії в Альянс входять ще дев'ять країн: Венесуела, Куба, Нікарагуа, Домініка, Антигуа і Барбуда, Сент-Вінсент і Гренадіни, Сент-Люсія, Гренада і Сент-Кітс і Невіс. Вони об'єдналися в 2004 році, щоб співпрацювати на основі соціалізму - з метою економічної інтеграції та розвитку учасників і колективного захисту незалежності.

Між тим, у Болівії протести тривають. Тільки на цей раз протестувальники незадоволені тимчасовим президентом. Новий уряд вважає, що протести спровоковані, а в натовпі є спеціальні провокатори, які підбурюють до насильства. І в результаті зіткнень між виробниками коки, лояльними до екс-президента Болівії Ево Моралеса, і поліцією в департаменті Кочабамба загинули 9 осіб, 115 отримали поранення, понад 200 затримані.

Тимчасовий президент Болівії Жанін Аньєс має намір якомога швидше провести в країні вибори.