UA / RU
Підтримати ZN.ua

Болгарії потрібно два роки для відмови від російської нафти — прем’єр-міністр Петков

Ще одна країна просить, щоб для неї зробили виняток у випадку ухвалення нафтового ембарго проти РФ.

Болгарія зможе відмовитися від імпорту російської нафти лише через два роки. Наразі країна не має альтернативних джерел постачання енергоносіїв у необхідних об’ємах. Про це повідомив місцевий прем’єр-міністр Кирил Петков.

За інформацією видання BNR, про це політик розповів після зустрічі з прем'єр-міністром Нідерландів Марком Рютте. Петков вважає, що Болгарія повинна стати винятком з європейського нафтового ембарго проти РФ, оскільки на 95% залежить від закупівель в Росії. Він сподівається, що позбутися залежності від російської нафти країні вдасться лише тоді, коли завершиться будівництво нового терміналу в Греції.

«Мова йде про можливість придбання акцій грецьких портів. Думаю, що дуже швидко разом з Грецією ми повинні інвестувати в напрямок «північ-південь», щоб створити інфраструктуру, яка дасть нам таку можливість. Ми вважаємо, що два роки, за умови інтенсивної роботи, буде достатньо, аби позбавитися залежності від РФ, яку ми маємо зараз», - сказав Петков.

Цікаво і те, що ініціативу про виключення на ембарго для Болгарії готова підтримати Німеччина, яка від самого початку повномасштабного вторгнення росіян в Україну намагається захищати власні енергетичні інтереси. Про це Петков повідомив, заявивши, що заручився підтримкою прем’єра ФРН Олафа Шольца та президента Франка-Вальтера Штайнмаєра.

Читайте також: Словаччина наполягатиме, щоб ЄС звільнив її від ембарго на закупівлю російської нафти

Раніше повідомлялося, що ЄС не вдалося фіналізувати шостий пакет санкцій проти РФ через відсутність одностайності щодо заборони на російську нафту.

Попри санкції, Росія без проблем імпортує нафту, газ і вугілля по світу. Саме такого висновку дійшли експерти Центру досліджень енергетики та чистого повітря (CREA), проаналізувавши дані про постачання викопного палива з РФ за останні два місяці. Ми публікуємо, а Лаурі Міллівірта та Костянтин Криницький описують дослідження «Фінансування війни Путіна Європою».