Болгарія зможе відмовитися від імпорту російської нафти лише через два роки. Наразі країна не має альтернативних джерел постачання енергоносіїв у необхідних об’ємах. Про це повідомив місцевий прем’єр-міністр Кирил Петков.
За інформацією видання BNR, про це політик розповів після зустрічі з прем'єр-міністром Нідерландів Марком Рютте. Петков вважає, що Болгарія повинна стати винятком з європейського нафтового ембарго проти РФ, оскільки на 95% залежить від закупівель в Росії. Він сподівається, що позбутися залежності від російської нафти країні вдасться лише тоді, коли завершиться будівництво нового терміналу в Греції.
«Мова йде про можливість придбання акцій грецьких портів. Думаю, що дуже швидко разом з Грецією ми повинні інвестувати в напрямок «північ-південь», щоб створити інфраструктуру, яка дасть нам таку можливість. Ми вважаємо, що два роки, за умови інтенсивної роботи, буде достатньо, аби позбавитися залежності від РФ, яку ми маємо зараз», - сказав Петков.
Цікаво і те, що ініціативу про виключення на ембарго для Болгарії готова підтримати Німеччина, яка від самого початку повномасштабного вторгнення росіян в Україну намагається захищати власні енергетичні інтереси. Про це Петков повідомив, заявивши, що заручився підтримкою прем’єра ФРН Олафа Шольца та президента Франка-Вальтера Штайнмаєра.
Раніше повідомлялося, що ЄС не вдалося фіналізувати шостий пакет санкцій проти РФ через відсутність одностайності щодо заборони на російську нафту.
Попри санкції, Росія без проблем імпортує нафту, газ і вугілля по світу. Саме такого висновку дійшли експерти Центру досліджень енергетики та чистого повітря (CREA), проаналізувавши дані про постачання викопного палива з РФ за останні два місяці. Ми публікуємо, а Лаурі Міллівірта та Костянтин Криницький описують дослідження «Фінансування війни Путіна Європою».