Прем'єр-міністр Болгарії Бойко Борісов заявив, що його країна не буде приєднуватися до проекту створення флотилії 3 в Чорному морі для стримування Росії. На його думку, це лише дестабілізує регіон.
Як повідомляє New York Times, про це голова болгарського уряду сказав фактично на наступний день після того, як Москва розкритикувала створення флотилії Альянсу і пригрозила, що її поява "підірве стабільність в регіоні".
За словами Борісова, він не хоче бачити бойові кораблі, які будуть пропливати повз курорти на узбережні його країни. Напруга у відносинах між Росією і НАТО з'явилася з вторгнення російських військ в Україну і посилилася після того, як Туреччина збила російський літак. New York Times нагадує, що РФ також має свій чорноморський флот, який базується в окупованому два роки тому Севастополі.
Ідея створити військово-морські сили НАТО в Чорному морі належить Туреччині, Румунії і ще двом країнам-членам альянсу, які мають вихід до акваторії. Вони наполягали, що розміщення суден в Чорному морі важливе як для Сходу, так і для Заходу, враховуючи близькість до Близького Сходу.
"Я завжди кажу, що хочу бачити в Чорному морі вітрильники, яхти і великі кораблі з туристами на борту. Тут не повинно бути арени бойових дій. Мені не потрібна війна в Чорному морі", - сказав Борісов.
У свою чергу, президент Болгарії Росен Плевнелієв додав, що йому не подобаються спекуляції, що майбутній флот буде націлений проти когось.
"Болгарія – мирна країні і її зовнішня політика не націлена ні проти кого", - сказав він.
В цей же час, Україна готова брати участь у проекті Румуніїщодо створення Чорноморської флотилії. Про це в квітні під час візиту в Румунію говорив президент Петро Порошенко. У лютому повідомлялося, що Бухарест для стримування агресії Росії працює над стратегічним планом, який передбачає створення нової військово-морського угруповання НАТО в Чорноморському басейні.
Цей проект, який Міністерство оборони Румунії винесе на обговорення партнерів по НАТО найближчим часом, є одним з пріоритетів країни в 2016 році.