UA / RU
Підтримати ZN.ua

Блогери і зірки Instagram масово піаряться на Чорнобилі після виходу фільму

Сплеск інтересу до Чорнобилю виявився не для всіх повагою до пам'яті.

Вони не хочуть замислюватися над тим, де знаходяться
Вони не хочуть замислюватися над тим, де знаходяться

Фільм "Чорнобиль", який якісно і правдиво показав трагедію на Чорнобильській АЕС, викликав небувалий сплеск інтересу до чорнобильської зони: сюди в набагато більшій кількості, ніж завжди, поїхали екскурсанти. Багато хто, на жаль, зовсім не для того, щоб подивитися, де таїться одна з найбільших небезпек для всього світу, а щоб піаритися на чужій біді.

Блогери масово кинулися в "зону", щоб привернути фоловерів. треба сказати, це їм вдається, а от людські якості людей, які роблять селфи біля саркофага або на тлі покинутого міста Прип'ять, залишаються десь далеко за кадром.

Сайт Sad and Useless опублікував добірку з Instagram, де показав, як безтурботні блогери з посмішками позують на місці величезної людської трагедії, не розуміючи, що наражають на небезпеку не стільки себе, прибувши в зону все ще заражену радіацією, скільки свої душі, які виявилися нездатні до співпереживання.

"Завдяки популярності чорнобильського серіалу відомі особи Instagram тепер ризикують своїм здоров'ям і нешанобливо ставляться до жертв чорнобильської ядерної катастрофи, щоб залучити більше послідовників. Ми дійсно живемо в дивний час..." - написали автори.

Це зрозуміли і багато зарубіжних коментаторів цих знімків.

"Ви б вирушили в зону бойових дій або в місто після пожежі і розмістили б фотографії зі спаленими будинками, подібними цим? Ні, тому що це вкрай нешанобливо по відношенню до людей, які там померли і постраждали, втратили свої будинки і залишили там свої спогади. Ці інстаграмеры дрібні і грубі", - написав анонімний коментатор.

Йому вторить інший:

"Я просто не можу навіть про це... Ви не можете просто зайти в Прип'ять або на завод, ви повинні пройти контрольні пункти і, як правило, мати гіда (якого ви можете найняти). А випромінювання в районах, де вони знаходяться, є відносно "безпечним" рівнем для коротких впливів (завдяки всім людям, які загинули, щоб це відбулося). Тому, якщо вони не залишаться там протягом тривалого періоду часу, вони, ймовірно, не будуть страждати від непоправного збитку (крім пошкодження мозку, яке вони вже мають при зйомці таких неповажних і неприємних знімків...)."

Проте люди розуміють, що у світі, на жаль, є безліч тих, для кого біда - лише можливість зробити вигідний знімок:

"Якщо ви зайдете в Instagram, ви побачите, що насправді там повно таких фотографій, ще до запуску серії. Незважаючи на це, деякі пози нешанобливі, але ви знайдете такі пози з будь-якого місця лиха на цій Землі. Освенцим? Музей Голокосту? Пам'ятник Хіросімі? Як тільки ви це називаєте - відразу отримуєте ось таке!"

"Чорнобиль" розповідає про події 1986 року, коли біля міста Прип'ять вибухнула Чорнобильська атомна електростанція. У шоу показують події перших секунд і днів після вибуху, про те, як проходила ліквідація наслідків аварії, і про долі людей, які в ній брали участь. Серіал складається з п'яти серій.

Як повідомлялося, серіал "Чорнобиль", виробництвом якого займаються канали НВО і Sky, за даними International Movie Data Base став найбільш рейтинговим показом в історії. За даними Forbes, серіал отримав оцінку 9,7 з 10 можливих за підсумками голосування 52 тисяч користувачів.

Пізніше експерти пояснили, чому саме "Чорнобиль" став найбільш рейтинговим серіалом.