Міністр закордонних справ Китаю Цінь Ган та держсекретар США Ентоні Блінкен на переговорах 18 червня у Пекіні домовилися про те, що їхні країни будуть продовжувати діалог – на тлі загострення двосторонньої напруженості навколо Тайваню та інших питань. Також Цінь був запрошений до Вашингтона для продовження дискусій, повідомили уряди двох країн, передає KYODO.
Блінкен наголосив на важливості «збереження відкритих каналів зв'язку з усього спектру питань для зменшення ризику неправильного сприйняття і прорахунків» і домовився з Цінь запланувати візит у відповідь у «взаємно прийнятний час», повідомили в Держдепартаменті.
У свою чергу, Цінь застеріг США у втручання в питання, пов'язані з Тайванем, заявивши, що це «лежить в основі основних інтересів Китаю» та є «найбільшим ризиком», повідомили у МЗС Китаю.
За даними Держдепу, під час переговорів, які тривали п'ять з половиною годин, Блінкен також підняв питання про можливості для вивчення співпраці у спільних транснаціональних питаннях, де інтереси двох країн збігаються.
Очікується, що під час свого дводенного перебування в Пекіні Блінкен також проведе переговори з головним китайським дипломатом Ван І і, можливо, з Сі.
Нагадаємо, що Блінкен є найвищим посадовцем США, який відвідав Китай за адміністрації президента Джо Байдена, який вступив на посаду в січні 2021 року. Спостерігачі вважають, що переговори на рівні міністрів можуть прокласти шлях до зустрічі між лідером Китаю Сі Цзіньпіном та президентом США Джо Байденом вже у цьому році.
17 червня Байден заявив, що сподівається зустрітися із Сі «протягом наступних кількох місяців» та поговорити «про те, як ми можемо порозумітися в тих сферах, де ми можемо порозумітися».
У міру загострення стратегічного суперництва між Сполученими Штатами і Китаєм інші країни стурбовані ризиком військових дій з боку однієї з двох держав. Видання POLITICO анонсувало, що Блінкена у Пекіні чекає «холодний прийом».