UA / RU
Підтримати ZN.ua

Білоруські силовики заявили про готовність застосування бойової зброї: "Це війна"

Міністр розповів, що у Білорусь повинні були перекинути до 1 тис. інструкторів із дестабілізації, яких "відсік" Держприкордонкомітет.   

Силовики в Білорусі готові використовувати бойову зброю "не без розбору", а проти "терористів та диверсантів", якщо інші варіанти стримування вже не допомагатимуть, або будуть вичерпані. Про це повідомив міністр внутрішніх справ Білорусі Юрій Караєв під час крайнього інтерв'ю.

"Бойову зброю може бути застосовано насамперед при припиненні дій злочинців, коли всі інші методи вже вичерпалися. І нічого страшного в цій заяві немає. Адже мій перший заступник мав на увазі застосування зброї тільки з точки зору законності та відновлення правопорядку. Ніхто не говорив, що її застосовуватимуть без розбору по мирних протестувальниках. Людина робить диверсію або терористичний акт, нападає на співробітника міліції, чинить йому не просто опір, а застосовує насильство", - заявив міністр.

На його думку, в таких випадках варто застосовувати весь арсенал стримування - від фізичної сили до бойової зброї.

"Мені сказали, що наші міліціонери не були готові вбити свого односельця, земляка, жителя свого району. За 26 років життя ми були готові тільки до того щоб бути гуманними... Це зіграло злий жарт. Ситуація змінилася - йде війна", - сказав Караєв. 

Він також розповів, що у Білорусь повинні були перекинути до 1 тис. інструкторів із дестабілізації, яких "відсік" Держприкордонкомітет. 

Читайте також: У Білорусі почали відраховувати студентів, які брали участь у мітингах

Нагадаємо,Світлана Тихановська заявила, що вийшов термін Народного Ультиматумудиктатору Лукашенко і оголосила про початок Народної страйку в Білорусі в понеділок, 26 жовтня.

За умовами ультиматуму, Лукашенко повинен був оголосити про відхід, припинити насильство на вулицях і звільнити всіх політв'язнів. В іншому випадку, почнеться загальнонаціональний страйк, блокування доріг і обвал продажів на підприємствах держторгівлі.

Оскільки Лукашенко не виконав ультиматум, Білорусь скував всенародний страйк, до якого примкнули працівники великих підприємств і заводів, студенти вузів а також багато приватних бізнеси: кафе, бари, магазини, салони краси, турфірми, спортивні та медичні центри.

Протести проти режиму Олександра Лукашенка в Білорусі тривають вже більше двох місяців. За цей час тисячі людей були затримані і побиті силовиками, щонайменше п'ять протестуючих загинули. Десятки людей зникли безвісти.