UA / RU
Підтримати ZN.ua

Білорусь заявляє, що відправила додому близько 2 тисяч мігрантів і готова ділитися інформацією щодо ситуації на кордоні

Про те, що саме Білорусь стала причиною однієї з найбільших міграційних криз останніх років традиційно жодного слова

Білорусь доклала багато зусиль, щоб потік мігрантів до кордону Євросоюзу був якнайменший і відправила додому близько 2 тисяч іноземців. Про це заявив міністр закордонних справ республіки Володимир Макей, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Буквально місяць тому ми позбавили права запрошення мігрантів з інших країн 30 туристичних фірм. Затримали на кордоні близько 700 порушників. Близько 2 тис. громадян, які прибули до Білорусі з інших країн і не мають належним чином оформлених документів, відправили назад. А відправлення кожного громадянина пов'язане також із фінансовими витратами», — сказав Макей.

Також він заявив, що Мінськ намагався зав'язати переговорний процес із Європою, але та не пішла на контакт.

«Ми багато разів, починаючи з квітня цього року, пропонували ЄС сісти за стіл переговорів та почати обговорювати питання міграції. Жодної відповіді на наші пропозиції ми не отримали», — розповів міністр.

Він заявив, що «саме Євросоюз став ініціатором розриву низки положень угоди про реадмісію, яка дозволяла нам взаємодіяти з питань міграції».

«Вони припинили фінансування проєктів, пов'язаних із будівництвом притулків для мігрантів на території Білорусі, низки проєктів щодо зміцнення прикордонної інфраструктури», — додав Макей.

При цьому міністр закордонних справ республіки Білорусь не став згадувати, що саме білоруські військові супроводжували, а пізніше залякували пострілами мігрантів на кордоні з Польщею.

Натомість тепер, після того, як конфлікт почав стрімко перетворюватися практично на військовий, Мінськ заявив, що готовий надавати Євросоюзу інформацію з питання щодо ситуації з мігрантами.

«Ми надали інформацію, тут ми у тісному контакті. Певні контакти є, ідуть. Ми готові надати будь-яку інформацію, пов'язану зі ситуацією на кордоні між Білоруссю та ЄС», — повідомив Макей.

Читайте також: Польща домагатиметься заборони на польоти над країнами ЄС для авіакомпаній, які доставляють мігрантів до Білорусі

Про те, що відбувається на польсько-білоруському кордоні і як Польща буде вирішувати міграційну кризу, — читайте у статті Олександра Шевченка «Лукашенко проти Європи: кривава гра на витривалість».

Всі новини з теми кризи на кордоні Білорусі та Польщі читайте у спеціальній рубриці.