У Білорусі не розміщуватимуть російську ядерну зброю безпосередньо біля кордонів з країнами НАТО, заявив держсекретар Ради безпеки Білорусі Аляксандр Вольфович, пише БЕЛТА. Він також вважає, що до її використання справа «не дійде».
«Білорусь вся розташована біля західних кордонів. Це західний форпост Союзної держави. Не обов'язково розміщувати боєголовки біля кордонів Польщі, Литви та Латвії. Можна розмістити будь-де. Відстань і протяжність Білорусі - 600 км», — заявив він.
Чиновник додав, що за часів СРСР на території Білорусі налічувалось понад 43 точки розміщення ядерної зброї. Вольфович стверджує, що всі вони збереглися.
Водночас, держсекретар не назвав ані терміни доставки Росією зброї, ні кількість боєголовок.
«Кількість не важлива. Головне якість і їх правильне застосування», — пояснив він, додавши, що Білорусь «знає, як їх застосовувати».
Наприкінці березня президент країни-агресорки Владімір Путін заявив про передачу Білорусі ракетних комплексів, здатних запускати ядерні ракети. Також він пообіцяв до липня закінчити будівництво сховища ядерної зброї в країні.
Самопроголошений президент Білорусі Аляксандр Лукашенка заявив, що активізував переговори з Росією щодо розміщення тактичної ядерної зброї у своїй країні, бо нібито існують «плани вторгнення до Білорусі з Польщі».
США та світові лідери засудили цей крок.
Російський міністр оборони Сєргєй Шойгу заявив, що РФ передала Білорусі оперативно-тактичний комплекс «Іскандер-М», який може використовувати не лише звичайні ракети, а й з ядерною боєголовкою.
Путін не вперше вдається до ядерного шантажу. Незважаючи на це, США та Європа висловлюють занепокоєння через такі заяви, традиційно погрожуючи санкціями. Докладніше про те, що задумали у Кремлі, читайте у статті Володимира Кравченка "Три цілі Путіна: навіщо йому ядерна зброя в Білорусі".