UA / RU
Підтримати ZN.ua

Білий дім вважає твіт Трампа відповіддю на запит Сенату

Запит стосувався надання записів розмов Трампа і Комі, якщо такі є у президента США.

У Білому домі в п'ятницю, 23 червня, повідомили про те, що пост президента США Дональда Трампа, розміщений ним у соціальній мережі Twitter, є відповіддю на запит Комітету з розвідки Палати Представників, повідомляє Reuters. Запит стосувався записів розмов президента з раніше звільненим директором ФБР Джеймсом Комі.

У листі представникам комітету від Республіканської та Демократичної партій Майку Конауею та Адаму Шиффу говорилося про те, що відповідь на запит слід шукати в "заяві президента Трампа".

"У відповідь на запит комітету ми відсилаємо вас до заяви президента Трампа від 22 червня 2017", - йдеться в листі.

Минулої п'ятниці, 9 червня, лідери Палати Представників звернулися до юрисконсульта Білого дому, радника президента США Дона Мак-Гана з запитом на надання будь-яких записів розмов Трампа з Комі. У запиті йшлося про те, що копії записів, у тому числі й аудіозаписів, повинні бути надані не пізніше 23 червня.

За день до закінчення даного терміну, 22 червня, Дональд Трамп написав у своєму Twitter про те, що не знає, чи велися записи його розмов з Комі, але сам він їх не робив і не має.

На думку Майка Конауея, що займається розслідуванням втручання російських хакерів у президентські вибори в США, твіт Трампа не може бути достатньою відповіддю на запит. У той самий час Адам Шифф також зажадав відповідь у письмовій формі.

Як повідомлялося, ввечері 9 травня президент США Дональд Трамп звільнив з посади директора ФБР Джеймса Комі. Наступного дня президент пообіцяв знайти більш підходящого кандидата на цю посаду.

Пізніше низка лояльних Демократичній партії видань повідомили про тиск Трампа на Комі з метою зупинити розслідування по відношенню до екс-радника президента Майкла Флінна, а також оприлюднили частину листування, що підтверджує це. У Білому домі ці заяви категорично заперечують.

Нагадаємо, на відкритому слуханні голова ФБР підтвердив існування розслідування зв'язків команди Трампа з Росією. При цьому він зазначив, що зазвичай бюро не підтверджує і не спростовує існування будь-яких розслідувань. Однак в даному випадку робить виняток. Пізніше видання The Economist повідомило, що ФБР підозрювало екс-радника Трампа в роботі на Росію. Судові записи, які вже є у вільному доступі, свідчать, що людина, ідентифікована як Картер Пейдж, в Нью-Йорку в 2013 році контактувала з російським шпигуном, який видавав себе за дипломата. Сам Пейдж запевняє, що він обмінювався тільки відкритими матеріалами.