Спецоперація США, яка завершилсь вбивством військових і викликала жорстке протистояння Ірану і Вашингтона, була спланована у відповідь на дії Ірану - так пояснив Білий дім наказ президента Трампа.
Президент США Дональд Трамп віддав наказ на проведення операції з ліквідації командувача іранськими підрозділом КВІР Касема Сулеймані у відповідь на раніше здійснені ним атаки на американські об'єкти та їх персонал, йдеться у службовій записці, поширеній Білим домом.
"Президент дав розпорядження у відповідь на ескалацію серії нападів в попередні місяці з боку Ірану і підтримуваних Іраном бойовиків на американські сили і інтереси у близькосхідному регіоні", - йдеться у службовій записці Білого дому Конгресу США.
Раніше стверджувалося, що ліквідація Сулеймані була здійснена у зв'язку з запланованими ним атаками на американців.
Як повідомлялося, іранський воєначальник загинув в результаті ракетного обстрілу американськими безпілотниками міжнародного аеропорту в Багдаді в січні.
3 січня 2020 року безпілотник США завдав удару по конвою генерала іранського Корпусу Вартових ісламської революції, командувача спецпідрозділом "Аль-Кудс" Касема Сулеймані. Його ліквідація була санкціонована особисто президентом США Дональдом Трампом. А його вбивство не лише підірвало позиції Ірану в регіоні і змусило світ похвилюватися, але і створило абсолютно новий у світовій практиці прецедент, пише Сергій Немирич у своєму матеріалі для DT.UA.
"Ця операція створила прецедент страти американськими спецслужбами іноземного державного діяча за дії, що їх США вважають тероризмом. І це принципова новація, бо К.Сулеймані був чинним діячем військового формування суверенної держави, на відміну від членів і лідерів недержавних терористичних організацій, зокрема Бін Ладена та інших", - пише автор.
На його думку, такий вдалий досвід американців був вивчений та оцінений усіма, хто бажав би його повторити, тому не виключено очікувати спроб його повторення в нашому регіоні. Однак це довгострокові наслідки. Зараз варто розуміти тільки, що прецедент вже створений.