UA / RU
Підтримати ZN.ua

Без світла не лише Україна: до енергокризи готуються ще Франція, Італія та Фінляндія

Європейська електроенергетична система перебуває під більшою напругою, ніж в інші роки, і це через виняткові обставини, такі як війна в Україні.

Відключення електроенергії цієї зими загрожує окрім України ще низці країн Європи, зокрема Франції, Італії, в Фінляндії та Швеції також можуть зіткнутися з труднощами. Як передає France Info, опозиція на чолі з Марін Ле Пен  критикує план уряду щодо планових відключень, та це лише одна з країн, щодо яких є висока ймовірність скорочень постачань світла.

Читайте також: США надіслали першу частину допомоги в енергетичному обладнанні

“"Повернення до кам’яного віку" для Марін Ле Пен, "вихід у третій світ" для Еріка Земмура… Уряд уже кілька днів намагається заспокоїти реакції на свій план планових і цілеспрямованих відключень електроенергії у разі відсутності світла. Та опозиціонери не вгавають:   «Ви усвідомлюєте, що ми в 21 столітті, в 6-й світовій державі, і що нам кажуть, що ми повернемося в кам’яний вік, тому що у нас більше не буде електрики ?” – критикували Еммануеля Макрона представники групи RN (Rassemblement national – Національного об’єднання) у Національних зборах”, - йдеться в матеріалі радіомовника.

У звіті Європейської асоціації операторів систем передачі електроенергії (ENTSO), опублікованому на початку грудня, пояснюється, що «європейська електроенергетична система перебуває під більшою напругою, ніж в інші роки», і це через «виняткові обставини», такі як війна в Україні.

Читайте також: ДТЕК побачив позитив для України у зруйнованій енергетичній інфраструктурі

Організація покладається, зокрема, на результати кількох припущень на основі аналізу даних. Таким чином, за його оцінками, у сценарії «нормального попиту» Франція справді була б однією з найбільш постраждалих країн.

«Енергетична комендантська година»

Зокрема, у звіті зазначено, що цієї зими Франції може не вистачити електроенергії на 20 годин, щоб покрити всі потреби. 

Але Ірландія також під прицілом. Згідно зі звітом ENTSO, це друга країна з найбільшим ризиком після Франції, оскільки ірландці можуть втратити електроенергію трохи більше ніж на 14 годин. Швеція та Фінляндія також можуть зіткнутися з труднощами, в основному через зниження ядерного виробництва та наслідки війни в Україні.

Читайте також: Ціна російського енергетичного терору - 2% ВВП України

Крім цього звіту, багато країн також підготували більш-менш жорсткі плани на випадок нестачі електроенергії. Наприклад, у Великій Британії ще в жовтні головний постачальник електроенергії попередив, що в разі дефіциту британці можуть залишитися без електроенергії до 3 години ночі в певні будні дні, між 16:00 і 19:00. В Італії також уряд уже підготував населення та передбачив можливу «енергетичну комендантську годину».

Читайте також: Джорджа Мелоні запевнила, що її країна не піддасться на енергетичний шантаж РФ

Політика “енергетичної поміркованості”

Нагадаємо, восени французький уряд представив стратегію «енергетичної помірності», яка передбачає, крім іншого,  що цієї зими в адмінібудівлях та офісах країни опалюватимуть до максимум +19 градусів. До такого ж температурного режиму закликають і населення. Французів закликають не користуватися енерговитратними приладами, особливо це стосується вечора.