UA / RU
Підтримати ZN.ua

Без Білорусі — до Радбезу ООН увійшли п’ять нових країн

Під час голосування Білорусь програла Словенії

6 червня Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй шляхом голосування обрала членами Ради Безпеки ООН на дворічний термін п’ять країн: Алжир, Гайану, Сьєрра-Леоне, Словенію та Південну Корею. Водночас Білорусь, яка збирається розмістити у себе російську ядерну зброю, не здобула необхідної кількості голосів й місця в Радбезі, до якого прагне з 2007 року, передає Reuters. 

Термін повноважень нових членів Радбезу ООН розпочнеться 1 січня 2024 року, а до цього їх продовжують виконувати Албанія, Бразилія, Габон, Гана та Об'єднані Арабські Емірати. 

Читайте також: Литва побоюється провокацій з боку Білорусі під час проведення саміту НАТО

Рада Безпеки є єдиним органом ООН, який може ухвалювати юридично зобов'язуючі рішення, такі як запровадження санкцій і дозвіл на застосування сили. Він має п'ять постійних членів, які мають право вето: Велика Британія, Китай, Франція, Росія та Сполучені Штати.

Для забезпечення географічного представництва місця у Радбезі розподіляються між регіональними групами. Але навіть якщо кандидати балотуються без опонентів у своїй групі, їм все одно потрібно заручитися підтримкою більш ніж двох третин членів Генеральної Асамблеї.

Без конкуренції місця в Радбезі отримали Гайана (191 голос), Сьєрра-Леоне (188 голосів), Алжир (184 голоси) та Південна Корея (180 голосів).

Читайте також: Словенія визнала Голодомор геноцидом українців

Єдина конкурентна гонка існувала між Словенією та Білоруссю. Під час голосування Словенія отримала 153 голоси, а Білорусь – лише 38 голосів.

«Росіяни завжди стверджували, що багато держав підтримують Україну публічно в ООН, але симпатизують Росії у приватних розмовах. Але це таємне голосування зовсім не підтверджує це припущення», – заявив директор Міжнародної кризової групи в ООН Річард Гоуен.

Читайте також: Лукашенко шкодує, що разом із Путіним не добив Україну в 2014

25 травня міністри оборони Росії Сєргєй Шойгу та Білорусії Віктор Хрєнін у Мінську підписали документ про розміщення російської тактичної ядерної зброї у Білорусі. Цього ж дня білоруський диктатор Аляксандр Лукашенко заявив, що «почалося переміщення ядерної зброї».