На сайт групи журналістів-розслідувачів Bellingacat здійснювались скоординовані кібератаки з метою дискредитувати результати розслідування катастрофи малазійського "Боїнга", більшість з яких підтвердила у своєму звіті Об'єднана слідча група (Joint Investigation Team, JIT). З цією ж метою російські пропагандистські медіа провели інформаційну кампанію, повідомив помічник президента аналітичного центру Atlantic Council Макс Чуперський в інтерв'ю Hromadske.ua в середу, 28 вересня.
"Ми стали свідками наполегливих спроб дискредитувати команду Bellingcat. Не тільки через кібератаки, що тривають останні два тижні, але й через прицільну та продуману пропаганду. Два тижні тому, коли міжнародна слідча група оголосила про плани оприлюднити звіт, майже синхронно з ними Russia Today, Sputnik і інші російські новинні агентства почали дискредитувати і писати відверту брехню про розслідувачів Bellingcat і кожного причетного до розслідування", – пояснив Чуперський.
Він також висловив упевненість, що оприлюднення результатів розслідування JIT призведе до посилення тиску на Кремль.
"то складна ситуація для Кремля і російського МЗС, які постійно заперечують, що "Бук" був доставлений російськими військовими, хоча всі докази вказують на це. Тому чекайте збільшення дипломатичного тиску на Кремль і спроб Москви відвернути увагу або спотворити реальність", – констатував помічник голови Atlantic Council.
Нагадаємо, Боїнг-777 Малайзійських авіаліній, що слідував рейсом MH17 Амстердам - Куала-Лумпур був збитий 17 липня 2014 року над окупованою територією Донецької області. Всі 298 осіб, які перебували на борту літака, загинули.
28 вересня 2016 року міжнародні слідчі у своєму проміжному звіті першого етапу роботи Спільної слідчої групи (Joint Investigation Team, JIT) підтвердили причетність Росії до знищення MH17.
Детальніше про останньому звіті JIT читайте в статті Володимира Кравченка "МН17: за півкроку до істини. Слідчі встановили російські корені "Бука" на сайті DT.UA.