У понеділок, 9 травня, консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ) відкрив доступ до бази даних, у якій міститься інформація про більш ніж 200 тисяч офшорних компаній.
На офіційному сайті консорціуму оприлюднена інформація про компаніъ, зареєстровані у Панамі, Самоа, а також на Багамських, Сейшельських і Британських Віргінських островах.
З цих документів стає зрозуміло, яким чином деякі багаті й впливові люди використовують офшорні компанії для ухилення від податків і обходу санкцій.
Напередодні анонімний викривач, опублікував перший пакет "панамських документів" пояснив свій вчинок необхідністю боротися з "всепроникною катастрофічною корупцією" і анонсував передачу журналістам нової інформації, якою він володіє.
3 квітня Центр із дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP), Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ), а також сайти світових ЗМІ опублікували великий матеріал, в якому йдеться про численні офшорні компанії, що використовуються лідерами держав, політиками, знаменитостями і відомими спортсменами.
Розслідування базується на 2,6 терабайта даних, які включають в себе 11,5 млн документів з серверів одного з провідних реєстраторів офшорів у світі – панамської юридичної фірми Mossack Fonseca.
Росії присвячена значна частина розслідування – у ній стверджується, що близькі Володимиру Путіну люди через банк "Росія" і панамські офшорні компанії "відмили" понад 2 млрд доларів.
Також у матеріалах ICIJ, йдеться про те, що президент України Петро Порошенко ще не передав свої активи в "сліпий траст", як він заявляв раніше, проте для реструктуризації активів корпорації Roshen вже створені три офшорні компанії. Представники президента України пояснили, що офшор йому був потрібен для передпродажної реструктуризації кондитерського бізнесу.