Російські байкери з клубу "Ночные Волки", прихильні до президента Володимира Путіна, збираються поїхати в концтабір у Освенцимі, щоб "помститися" міністру закордонних справ 3 за його подяку українцям.
Кілька місяців тому польський дипломат заявив, що українці разом з представниками інших народів СРСР звільнили в'язнів нацистського концтабору в часи Другої світової війни. І тому так само заслуговують на подяку. Але це викликало осуд в Росії, де в словах Схетини побачили "применшення ролі Червоної Армії" в перемозі над Третім рейхом.
Тож тепер, повідомляє Gazeta Wyborcza, байкери Путіна збираються прибути 29 квітня в Освенцім в супроводі російського телебачення.
"В музеї Аушвіц "Ночные Волки" збираються нагадати про роль Червоної Армії у визволенні нацистського концтабору і таким чином відповісти на слова голови МЗС Польщі Ґжегожа Схетини, який перед 70-річницею визволення коцтабору подякував українцям за це", - йдеться в статті.
При цьому, що саме російські мотоциклісти збираються влаштувати на території колишнього нацистського концтабору, наразі не відомо. Хоча в музеї повідомили, що російські "гості" замовили російськомовного екскурсовода і екскурсію для групи з 30 осіб.
В цей же час, польські байкери пообіцяли заблокувати російським колегам в'їзд в країну. Хоча в Польщі є й ті, хто чекає на приїзд прихильників Путіна. Зокрема, на підтримку "Ночных волков" висловився Віктор Венгжин, який очолює виборчий штаб кандидата в президенти Польщі Ґжегожа Брауна, відомого своїми антиукраїнськими і антисемітськими заявами.
Зокрема, Браун виступає проти підтримки України в боротьбі проти російської агресії. За його словами, це дуже "небезпечно".
"На Сході розв'язують Третю світову війну, в яку нас втягують опозиція і сьогоднішня польська влада. В результаті цієї війни в Центральній Європі може з'явитися новий єврейський державний проект. На нашій землі після війни може з'явитися німецько-російська країна під керівництвом євреїв", - лякав Браун своїх виборців у Кракові.
Раніше міністр закордонних справ Польщі Ґжегож Схетина заявляв, що не бачить причин святкувати День перемоги в Москві. Він також пояснив, що хотів підкреслити заслугу солдатів України у здобутті перемоги в Другій світовій війні, а не принизити росіян.