UA / RU
Підтримати ZN.ua

Байден звернув увагу на цинічну роль Кремля у карабаському конфлікті

Кандидат у президенти США заявив, що Росія повинна припинити продавати озброєння обом сторонам конфлікту.

Кандидат в президенти США від Демократичної партії Джо Байден звернув увагу на те, що Росія продає озброєння Вірменії, так і Азербайджану, конфлікт між якими в Нагірному Карабасі знову перейшов в «гарячу» фазу. На думку американського ексвіцепрезидента, Вашингтон пмаэ вимагати від Кремля припинити «цинічні поставки зброї» сторонам конфлікту.

Про це йдеться в заяві Байдена у зв'язку з подіями в Нагірному Карабасі, опублікованому на офіційному сайті кандидата в президенти 27 вересня.

Політик висловив побоювання, що загострення між Вірменією і Азербайджаном може перерости в масштабний регіональний конфлікт за участю третіх держав, а також підкреслив, що США зобов'язані не допустити цього.

Байден зазначив, що Сполученим Штатам необхідно наполягати на збільшенні кількості спостерігачів не лінії зіткнення, а також відновленні переговорів між Єреваном і Баку в мінському форматі за посередництва ОБСЄ.

Крім того, Байден заявив про необхідність переглянути програми допомоги, щоб американське зброя не застосовувалася в наступальних операціях на Кавказі.

Як повідомлялося, до миру і діалогу Вірменію і Азербайджан закликали Держдепартамент США, НАТО, Євросоюз і генсек ООН.

Читайте також: Карабахський конфлікт: в США закликали обидві сторони до негайного припинення насильства

Нагадаємо, вранці 27 вересня карабахський конфлікт спалахнув з новою силою. Сторони конфлікту - Вірменія і Азербайджан - звинуватили один одного в наступальних діях і ракетний обстріл житлових кварталів в регіоні Арцах (нинішній Нагорний Карабах і прилеглі території).

Обидві держави оголосили військовий стан, а Вірменія - ще і загальну мобілізацію.

Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією почався через Нагірний Карабах в 1988 році, коли населена переважно вірменами Нагірно-Карабахська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР. Нагорний Карабах і сім прилеглих до нього районів - 20% території Азербайджану - знаходяться під окупацією збройних сил Вірменії. У травні 1994 року сторони досягли режиму припинення вогню. Територіальний конфлікт не врегульовано до сих пір.