Під час своєї першої телефонної розмови президенти США та Росії Джо Байден та Владімір Путін фактично домовилися про те, що буде продовжено дію Договору про стратегічне наступальне озброєння. Про це пише видання "Європейська правда", яке цитує ком'юніке, опубліковане пресслужбами президентів.
Про те, що згоди фактично досягнуто, заявила російська сторона.
"Президенти висловили задоволення у зв’язку зі здійсненим сьогодні обміном дипломатичними нотами про досягнення згоди про продовження Договору про стратегічні наступальні озброєння. Найближчими днями сторони закінчать усі необхідні процедури, що забезпечують подальш функціонування цього важливого міжнародно-правового механізму для взаємного обмеження ракетно-ядерних арсеналів", - повідомляє пресслужба Путіна.
У Білому домі додали, що процес буде завершено в найближчі тижні.
"Вони (президенти) обговорили прагнення обох країн продовжити дію нового START на 5 років, домовившись про термінову роботу задля завершення процедур для продовження договору до 5 лютого. Вони також домовилися про дискусії щодо стратегічної стабільності стосовно діапазону контролю озброєнь та пов’язаних з цим безпекових питань", - повідомляє пресслужба Байдена.
Білий дім пропонує Кремлю продовжити дію Договору про стратегічні наступальні озброєння на наступні п'ять років. В рамках цієї угоди буде обмежено кількість ядерної зброї для США та Росії. Країни зможуть володіти стратегічними носіями та ядерними боєголовками, кількість яких не перевищуватиме 700 1 550 відповідно.
Росія була готова до продовження цього договору ще у 2019 році, проте тодішня адміністрація в США на чолі з Дональдом Трампом виступила проти цього.