UA / RU
Підтримати ZN.ua

Байден підписав указ про кібербезпеку і захист мереж федерального уряду від кібератак

Вимоги повинні бути виконані вже за 9 місяців.

Президент США Джо Байден підписав указ про кібербезпеку і захист мереж федерального уряду від кібератак, що підтверджують відомості на сайті Білого дому.

«США стикаються з постійними і все більш витонченими зловмисними кібер-кампаніями, що загрожують державному, приватного сектору та, врешті-решт, безпеці та конфіденційності американського народу» - вказав Байден.

Також в заяві йдеться про кіберзахист. За словами президента, лише дій на федеральному рівні замало. Уряд країни і приватний сектор зобов'язані взаємодіяти.

Як написали ЗМІ, зокрема, CNN, указ Байдена про кібербезпеку в США втілює в життя суворі стандарти для програмного забезпечення федерального уряду, яких ще не було раніше. Вони включають шифрування і багатофакторну перевірку користувачів.

Згідно з указом, для влади країни також буде вироблено спеціальне стандартизоване керівництво із реагування на інциденти в кіберсфері. Буде створено нову комісію для розгляду інцидентів в області кібербезпеки.

Читайте також: Байден у розмові з Нетаньяху висловив надію на якнайшвидше завершення палестино-ізраїльського конфлікту

15 квітня США ввели санкції проти РФ за втручання в американські вибори, хакерську атаку SolarWinds і виплату "нагородних" бойовикам в Афганістані за вбивство американських військових.

Згідно з рішенням Мінфіну США, фінустановам країни з 14 червня заборонено брати участь в первинному ринку рублевих і нерублевих облігацій, випущених Центральним Банком РФ, Фондом національного добробуту або Міністерством фінансів РФ, видавати їм позики в рублях або іншій валюті (в перспективі санкції можуть бути розширені на суверенний борг Росії).

14 грудня хакери атакували мережі кількох державних структур США. Пробні атаки могли початися ще навесні, але через пандемію коронавірусу залишалися непоміченими.

Reuters писало, що зломщики отримали доступ до внутрішніх комунікацій Міністерства внутрішньої безпеки, даними Міністерства фінансів і Національного управління з телекомунікацій і інформації. Дані Нацуправління з ядерної безпеки не постраждали.

Кібератака була націлена на IT-компанію SolarWinds з Остіна, штат Техас.