UA / RU
Підтримати ZN.ua

Байден ввів проти Росії найпотужніші санкції за сім років

США не купуватимуть державні облігації РФ, Кремлю доведеться думати, де взяти гроші для наповнення бюджету.

Сполучені Штати Америки ввели санкції проти Росії за втручання в американські вибори, хакерську атаку SolarWinds і виплату «нагородних» бойовикам в Афганістані за вбивство американських військових. Розпорядження підписав президент Джозеф Байден, повідомляє пресслужба Білого дому.

За рішенням Мінфіну США, фінустановам країни з 14 червня заборонено брати участь у первинному ринку рубльових і нерубльових облігацій, випущених Центральним Банком РФ, Фондом національного добробуту або Міністерством фінансів РФ, видавати їм позики в рублях або іншій валюті (у перспективі санкції можуть розширені на суверенний борг Росії ).

На практиці запроваджені санкції означають, що Сполучені Штати не купуватимуть державні облігації РФ. «Заборона на купівлю нового боргу Мінфіну Росії, Центрального Банку Росії і суверенних російських фондів - це дуже потужний удар. Це найпотужніші санкції, які вводилися проти Росії з 2014 року», - пише в блозі на LB.ua фінансист Сергій Фурса.

Росія не зможе брати в борг на зовнішньому ринку, істотно звузяться і можливості брати в борг на внутрішньому ринку, у іноземних фондів або російських банків із іноземним капіталом. Закритий доступ до зовнішнього фінансування означає удар по бюджету країни і фактично унеможливлює нормальне фінансування дефіцит бюджету.

Накопичені резерви і високі ціни на нафту підтримуватимуть російську економіку ще якийсь час, але доступ до зовнішніх ринків був тією подушкою безпеки, яка завжди була у Росії на випадок падіння цін на енергоносії або інших форс-мажорів, що істотно скорочують надходження до бюджету. Цією «подушки» Вашингтон Кремль позбавив.

Під санкції також потрапили 32 юридичні та фізичні особи, яких підозрюють у втручанні в вибори 2020 року та участі в інших кампаніях з дезінформації.

Вісім фізичних і юридичних осіб потрапили під спільні санкції США, Великої Британії і Канади за пособництво агресії РФ проти України.

Зі США також вишлють десятьох співробітників російської дипломатичної місії у Вашингтоні. «Серед них є представники російських спецслужб», - йдеться в повідомленні. Росія використовує дипломатичне прикриття для своїх шпигунів і розвідників за кордоном.

Крім того, Вашингтон офіційно звинуватив російських хакерів «APT 29», Cozy Bear і The Dukes в організації атаки на державні структури США з використанням платформи SolarWinds. Хакери співпрацюють зі Службою зовнішньої розвідки РФ. Шість технологічних компаній із РФ потрапили під санкції за допомогу російським спецслужбам.

«Адміністрація Байдена вживає заходів, щоб збільшити для Росії ціну дій її уряду і спецслужб проти суверенітету та інтересів США», - наголошують у пресслужбі Білого дому.

У Білому домі акцентували на тому, що не зацікавлені в негативному розвитку двосторонніх відносин, але не дивитимуться крізь пальці на шкідливі дії Кремля.

«Сьогодні президент Байден підписав нове розпорядження щодо санкцій, (...), яке посилає сигнал про те, що Сполучені Штати впливатимуть на Росію стратегічним і економічно ефективним чином, якщо вона продовжить або посилить свої дестабілізуючі міжнародні дії», - додається в повідомленні.

Читайте також: В Євросоюзі можуть ввести нові санкції проти Росії через Україну – ЗМІ

Раніше апарат директора Національної розвідки США опублікував розсекречений звіт про іноземне втручання у вибори 2020 року, в результаті якого президент Росії керував радикальними зусиллями, спрямованими на очорнення кандидатури Байдена. Росія традиційно все заперечує.