UA / RU
Підтримати ZN.ua

Байден обговорив проблеми Китаю з лідерами країн четвірки

Група обговорила нарощування Китаєм військової та економічної потужності.

Президент США Джо Байден обговорив проблеми, які ставить Китай, з лідерами Індії, Японії і Австралії на зустрічі в п'ятницю, сказав радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван, передає Reuters.

Салліван сказав журналістам на брифінгу, що віртуальна зустріч країн четвірки, групи, що займає центральне місце в зусиллях Байдена з протидії зростаючої військової та економічної потужності Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні, не була зосереджена на Китаї, а стосувалася свободи судноплавства на Сході.

Лідери США, Австралії, Японії та Індії пообіцяли тісно співпрацювати в галузі розповсюдження вакцини COVID-19, проблем клімату та безпеки після зустрічі в п'ятницю, яка розглядається як частина зусиль з протидії зростаючому впливу Китаю.

«Ми прагнемо до того, щоб регіон був вільним, відкритим, інклюзивним, здоровим, грунтувався на демократичних цінностях і не обмежувався примусом», - йдеться в спільній заяві так званих країн «четвірки».

Згідно з інформаційним бюлетенем групи, група сформує партнерство з вакцин, спрямоване на прискорення припинення пандемії коронавірусу за рахунок розширення виробництва вакцин і допомоги країнам Індо-Тихоокеанського регіону в вакцинації.

У ньому говориться, що Сполучені Штати профінансують збільшені потужності для підтримки зусиль індійського виробника ліків Biological E Ltd по виробництву не менше 1 мільярда доз вакцин проти COVID-19 до кінця 2022 року.

Японія веде переговори про надання Індії пільгових кредитів в ієнах для розширення виробництва вакцин проти COVID-19 на експорт.

У заяві йдеться, що країни четвірки також сформували робочу групу для вирішення проблем клімату, в тому числі для посилення виконання Паризької угоди по клімату, а також робочу групу для критично важливих і нових технологій.

Останній розробить заяву про принципи розробки та використання технологій і буде заохочувати співпрацю з розгортання телекомунікацій та диверсифікації постачальників обладнання.