UA / RU
Підтримати ZN.ua

Азербайджан заявив про захоплення вірменської військової частини в Нагірному Карабаху

Нове гуманітарне перемир'я протрималося декілька годин.

Вірменія і Азербайджан звинуватили одна одну в обстрілах і зриві нового гуманітарного перемир'я в Нагірному Карабаху, яке почало діяти опівночі неділі, 18 жовтня.

Армія Азербайджану атакувала позиції «Армії оборони Арцаха» і захопила підконтрольну Вірменії військову частину. Згодом Міноборони показало, як азербайджанський солдат захопив позиції вірменського спецназу. Вірменські військові були змушені відступити.

«Противник, залишивши бойову техніку, боєприпаси та інші військові засоби, був змушений тікати. Підрозділи азербайджанської армії зберігають перевагу на всіх напрямках фронту », - відрапортували в міністерстві.

Міноборони Вірменії прокоментувало наступ Азербайджану і втрату військового об'єкта стримано, пише «Українська правда».

«Рано вранці 18 жовтня камери відеоспостереження «Армії оборони Арцаха» зафіксували місця з точними геолокаційні даними і час, коли азербайджанські війська, грубо порушивши досягнуту угоду про припинення вогню, спробували атакувати в напрямку вірменських позицій», - написала в Telegram речниця Міністерства оборони Вірменії Шушан Степанян.

Читайте також: Меркель закликала Вірменію і Азербайджан дотримуватися перемир'я в Нагірному Карабаху

27 вересня карабахський конфлікт спалахнув з новою силою. Сторони конфлікту – Вірменія і Азербайджан – звинуватили один одного в наступальних діях і ракетний обстріл житлових кварталів в регіоні Арцах (нинішній Нагорний Карабах і прилеглі території).

Обидві держави оголосили військовий стан, а Вірменія – ще і загальну мобілізацію.

Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією почався через Нагірний Карабах в 1988 році, коли населена переважно вірменами Нагірно-Карабахська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР. Нагорний Карабах і сім прилеглих до нього районів – 20% території Азербайджану – знаходяться під окупацією збройних сил Вірменії. У травні 1994 року сторони досягли режиму припинення вогню. Територіальний конфлікт не врегульовано досі.

Баку почало наступ в Нагірному Карабаху, прагнучи відновити суверенітет над регіоном. Найближчі дні покажуть, чи вдасться Азербайджану досягти своєї мети. Поки ж азербайджанська армія взяла під контроль шість населених пунктів регіону і кілька стратегічних висот в зоні конфлікту. Про те, що відбувається в Нагірному Карабаху, читайте в статтях Володимира Кравченка «Осіннє загострення» і «Позиційні бої не місцевого значення» в ZN.UA.