Делегація Азербайджану у Парламентській асамблеї Ради Європи 24 січня заявила, що припиняє свою взаємодію та присутність у ПАРЄ «до подальшого повідомлення». Це сталося перед засіданням, на якому збиралися обмежити азербайджанську делегацію у правах.
«Ніхто у світі, у тому числі й ті, хто сидить у цій залі, не можуть говорити з Азербайджаном мовою погроз та шантажу. Ніколи ще в історії ПАРЄ ця організація не поводилася так ганебно», – йдеться у заяві делегації Азербайджану, повідомив «АЗЕРТАДЖ» .
Делегація зазначила, що протягом майже двадцяти років, коли Азербайджан порушував у ПАРЄ питання про наслідки окупації Карабаху, «нам казали, що ПАРЄ не є відповідним форматом для обговорення питань, пов'язаних із конфліктами. Але тепер та сама ПАРЄ і ті ж депутати кажуть прямо протилежне і не втрачають жодної можливості напасти на Азербайджан».
Причиною для критики Азербайджану у ПАРЄ стала деокупація Карабаху у 2023 році військовим шляхом, яка суперечила попереднім домовленостям між Баку та Брюсселем. На сесії ПАРЄ 22 січня, оскаржили повноваження делегації Азербайджану в ПАРЄ «у зв'язку з невиконанням взятих на себе зобов'язань».
Глава німецької делегації у ПАРЄ Франк Шваббе ініціював процедуру оскарження прав азербайджанської делегації – він «звинуватив Баку у переслідуванні опозиції та масових порушеннях прав людини в Карабаху. Розгляд цього питання мав відбутися 24 січня.
Нагадаємо, Азербайджан намагається збільшити постачання газу до Європи, але деякі країни ЄС проти й вимагають перегляду планів Єврокомісії з цього питання. Найбільше негативу Баку отримує з боку Франції, де знаходиться найбільша вірменська діаспора у Європі. Азербайджан та Франція обмінюються критичними заявами, частина яких стосується можливої війни між Азербайджаном та Вірменією.