UA / RU
Підтримати ZN.ua

Азербайджан дає Вірменії «останній шанс»: в Москві почалися переговори щодо Нагірного Карабаху

Вірменія готова на поступки за умови аналогічних кроків від іншої сторони

У Москві почалися переговори між Азербайджаном і Вірменією щодо врегулювання ситуації в Нагірному Карабаху.

Як повідомляє AFP, президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що у Вірменії є «останній шанс» мирно вирішити конфлікт. Його вимога не змінилося - вірменські війська повинні піти з території спірного району.

«Не раз їм говорили - добровільно звільніть наші землі. Виконайте резолюції ООН. Інакше пошкодуєте [...]. Ми відновимо нашу територіальну цілісність. Ми продовжимо гнати ворога. Ми виженемо їх до кінця. Наш прапор буде піднято на всіх окупованих територіях. Карабах - це Азербайджан», - цитує слова Алієва видання «Дзеркало».

Своєю чергою прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що його країна готова до мирного врегулювання, але азербайджанська сторона наполягає на своєму.

Вранці 27 вересня карабахський конфлікт спалахнув з новою силою. Сторони конфлікту - Вірменія і Азербайджан - звинуватили один одного в наступальних діях і ракетний обстріл житлових кварталів в регіоні Арцах (нинішній Нагорний Карабах і прилеглі території).

Обидві держави оголосили військовий стан, а Вірменія - ще і загальну мобілізацію.

Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією почався через Нагірний Карабах в 1988 році, коли населена переважно вірменами Нагірно-Карабахська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР. Нагорний Карабах і сім прилеглих до нього районів - 20% території Азербайджану - знаходяться під окупацією збройних сил Вірменії. У травні 1994 року сторони досягли режиму припинення вогню. Територіальний конфлікт не врегульовано до сих пір.

Про те, що відбувається в Нагірному Карабасі, читайте в матеріалах Володимира Кравченка   «Осіннє загострення»   і   "Позиційні бої НЕ місцевого значення".