Міністр закордонних справ Австралії Джулія Бішоп заявила, що вето Росії на резолюцію Ради Безпеки ООН щодо створення міжнародного трибуналу по розслідуванню катастрофи 3 малайзійський авіаліній над Донбасом обтяжує даний злочин.
"Росте в нашому світі число насильницьких терористичних угруповань та інших недержавних діючих сторін. У багатьох з них - найсучасніша зброя, і неприпустимо, щоб Рада безпеки сьогодні нічого не зробила, щоб покарати людей, які збили комерційний літак. Це вето посилює даний злочин. Лише один голос був поданий проти, але не можна, щоб вето стояло на шляху справедливості", - сказала Бішоп.
За її словами, неможливі ніякі виправдання з боку Росії. Також Бішоп пообіцяла домогтися переслідування винних в авіакатастрофі рейсу MH-17, незважаючи на вето з боку РФ.
"Австралія разом зі своїми союзниками розробить новий порядок переслідування винних у цій катастрофі, щоб їхній злочин не залишився безкарним", - підкреслила глава МЗС Австралії.
Міністр транспорту Малайзії Лиоу Тіонг Гавкіт заявив, що його країна пообіцяє знайти інші механізми для покарання винних у знищенні цивільного літака "Боїнг" МН17 над Донбасом, незважаючи на рішення Радбезу ООН, під час якого Росія заблокувала резолюцію.
Напередодні офіційний представник МЗС України Мар'яна Беца, повідомила, що країни-ініціатори трибуналу по "Боїнгу" мають "план Б" на випадок провалу. Постпред України також заявляв, щотрибунал по "Боїнгу" буде створено навіть при накладенні вето РФ.
Як писав Володимир Кравченко у статті для DT.UA Росія не уникне трибуналу по MH17, навіть якщо накладе вето в Радбезі ООН. Автор нагадує, що історія різних міжнародних судових інстанцій демонструє: крім класичних трибуналів по колишній Югославії та Руанді були ще і "гібридні" трибунали, створені на основі угод ООН і конкретної держави.