UA / RU
Підтримати ZN.ua

Австралія звинуватила Китай у небезпечних діях над міжнародними водами

Винищувач Китаю поставив під загрозу гелікоптер ВМС Австралії, запускаючи сигнальні ракети.

Австралія висловила протест Пекіну через те, що китайський винищувач піддав небезпеці гелікоптер австралійських ВМС, випустивши сигнальні ракети над міжнародними водами. Про це повідомляє Politico.

Читайте також: США, Японія, Австралія та Філіппіни проведуть військові навчання в Південно-Китайському морі

Інцидент стався в суботу, 4 травня, коли австралійський есмінець HMAS Hobart забезпечував дотримання санкцій ООН проти Північної Кореї в міжнародних водах Жовтого моря. Про постраждалих або пошкодження не повідомляється.

Прем'єр-міністр Австралії Ентоні Албаніз заявив, що австралійська громадськість очікує пояснень від Пекіна.

"Ми щойно дуже чітко дали зрозуміти Китаю, що це непрофесійно і неприйнятно", - сказав він.

"Ми дуже чітко дали це зрозуміти по всіх наших каналах, всіма доступними нам засобами, в тому числі й тут, публічно", - додав Албаніз.

За його словами, Пекін ще не зробив жодного публічного коментаря щодо цього інциденту.

“Важливо, щоб ми чітко заявляли про нашу позицію, що було зроблено на дипломатичному рівні, на рівні урядів, а також на рівні оборонних відомств. Це питання ми зробили публічним для того, аби мати можливість чітко говорити, що така поведінка є неприйнятною", - сказав прем'єр-міністр.

Глава Міноборони Австралії Річард Марлз розповів у понеділок, 6 травня, що китайський винищувач J-10 випустив сигнальні ракети на шляху польоту гелікоптера ВМС Австралії Seahawk.

За його словами, ракети були за 300 метрів перед вертольотом і 60 метрів над ним. Пілоту гелікоптера довелося маневрувати, щоб не потрапити під ці ракети.

"Наслідки попадання сигнальних ракет були б значними", - зазначив Марлз, додавши, що поведінка Китаю була "небезпечною й непрофесійною".

Читайте також: Новий “загін” для стримування Китаю: глави Міноборони США, Японії, Австралії та Філіппін провели зустріч

Це був найсерйозніший інцидент між військовими двох країн відтоді, як у листопаді минулого року Австралія висловила Пекіну занепокоєння з приводу травм водолазів її військово-морських сил унаслідок імпульсів гідролокатора китайського есмінця у виключній економічній зоні Японії. Китай стверджує, що зіткнення відбулося за межами японських територіальних вод і китайський військовий корабель не завдав жодної шкоди.