UA / RU
Підтримати ZN.ua

Австралія розгортає більше літаків і військових на Близькому Сході

Мета — підтримка австралійського населення у регіоні. 

Австралія заявила в середу, 25 жовтня, що направила на Близький Схід ще два військові літаки та “значну кількість” військового персоналу, щоб допомогти підтримати своїх громадян у разі подальшої ескалації війни між Ізраїлем і ХАМАС. Про це повідомляє Reuters

Зокрема, Австралія відправила літак Boeing C-17 і літак-заправник, який може перевозити пасажирів, таким чином, загальна кількість її розгорнутих літаків у регіоні зросла до трьох, заявив міністр оборони Річард Марлз.

Він не розкрив загальну кількість розгорнутого військового персоналу і де будуть базуватися літаки з міркувань безпеки, але сказав, що вони не розміщуватимуться в Ізраїлі.

Читайте також: США закликають Ізраїль не робити тотальний наступ на Газу: який план пропонують американці

"Це значна кількість персоналу, і вони там для обслуговування літака і для підтримки того, що цей літак, можливо, буде змушений робити", - сказав Марлз.

"Все це є непередбачуваними обставинами, і метою цього є підтримка австралійського населення, яке перебуває на Близькому Сході. Це дуже нестабільна ситуація, і ми просто не знаємо, як все піде далі", - додав він.

З початку загострення між ХАМАС та Ізраїлем та австралійський уряд організував репатріаційні рейси для громадян, які застрягли в Ізраїлі. Він також намагається врятувати 79 австралійців із Сектора Гази і 51 із Західного берега річки Йордан.

Крім того, Марлз закликав австралійців в Лівані, які хочуть покинути країну, використовувати всі доступні для цього можливості, на тлі зіткнень між Ізраїлем і підтримуваним Іраном ліванським бойовим угрупуванням "Хезболла".

Читайте також: Австралія оголосила про новий пакет військової допомоги Україні: що до нього увійшло 

Вранці 7 жовтня угруповання ХАМАС розпочало атаку на Ізраїль. Бойовики прорвалися до країни, одночасно завдаючи масштабних ракетних ударів. Внаслідок атаки багато людей загинули та постраждали. Ізраїль у відповідь почав бомбардування об'єктів ХАМАС у Секторі Гази, пообіцявши знищити бойове угруповання.

Якщо не зважати на значні втрати, немає сумнівів, що в ізраїльтян вистачить сил, аби фізично знищити ХАМАС як боєздатну військово-політичну структуру. Але що буде далі? Про те, хто виграє від різкого загострення палестино-ізраїльського конфлікту і як драматичні події на Близькому Сході відобразяться на Україні, — в статті В’ячеслава Ліхачова «Атака на Ізраїль. Як таке взагалі могло статися?».